Damar Sertliği Neden Oluşur?

Damar Sertliği Neden Oluşur?

damar-sertliği-ve-ağrıDamar sertliği, genlerle bağlantılı olsa da, günümüz hastalıkları arasında yaygınlığı artmaya başlamıştır. İlk nedeni de hareketsizliktir. Teknoloji ilerledikçe, masa başı görevler artmaktadır. İnternet önünde geçirdiğimiz saatler de hastalığı tetikleyen durumlar arasında gösterilmektedir. Vücudu hareketsiz bırakmak, damar sertliğini tetikler. Vücuda alınan yağ miktarı da damar sertliği olumunu artırır.

Damar Sertliğinden Bitkisel Tedavi Yöntemleri İle KurtulabilirsinizWoman Wearing Dress and High Heels

Damar sertliği tedavisinde, bitkiler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Damar sertliği problemleri, hemen belirtilerini göstermez. Sizler, vücudunuzda belirli ağrıları dikkate alarak, bu hastalığın önüne geçebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bitkisel karışımlara örnek verecek olursak:


Şahtere Otu Çayı: Şahtere otunu demleyin, günde iki fincan içmeyi alışkanlık haline getirin.

Sarımsak kürleri:5 adet sarımsağı ezin ve yoğurdun içine karıştırın. Hazırladığınız sarımsaklı yoğurdu, bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi günü yemelisiniz. Haftada bir bu işlemi uygulayın. Diğer bir sarımsak kürü ise,4 adet sarımsağı ezin.1 su bardağı suyun içinde bir gün bekletin. Bu karışımı, ertesi gün yudum yudum içerek tüketin. Sarımsakları, tülbent ya da süzgeç yardımı ile süzmelisiniz.

Damar sertliği için uygulanan bir diğer yöntem de, enginar yapraklarının çayını yaparak günde bir fincan tüketin. Enginar, karaciğer dostu olduğu kadar, birçok vitamini de barındıran şifalı bir bitkidir. Ökseotu çayını da içmeyi ihmal etmeyin. Bu tedavilere, erken başlamanızda fayda vardır. Sağlık ihmale gelmez.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.