Mısır Püskülü Yararları

Mısır Püskülü Yararları

misir_puskulu_odemin_ilaci_1 231 Mısırların püsküllerini kendinizde kurutarak güzel bir böbrek ilacı hazırlayabilirsiniz. Aktardan da alacağınız mısır püskülleri özellikle idrarı artırmada ve toksin atmadaki yararından dolayı diyet programlarına sıklıkla alınmaktadır. Ödem attırıcı özeliği sebebiyle günümüzde birçok kişi tarafından güvenle kullanılan bitkilerin içine girmiştir. Doğal olarak tüketmeye çalışırsanız etkisi daha fazla olur. Çocuğunuzun alt ıslatma problemi varsa bu çayı rahatlıkla içirebilirsiniz.


Mısır Püskülü Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?8_b35621b0-9bf1-4668-b597-348cdfc7daf7

Böbrek iltihaplarına iyi gelen mısır püskülü sinirleri de yatıştırıcı etkisi vardır. Gut hastalığında rahatlıkla kullanılır. Vücuttaki yağları eritir. Mesanedeki taşların düşmesinde etkilidir. Diyet yapıyorsanız günde iki fincan içilmesi önerilir. Diğer maydanoz çayı içine konularak da içilir. Demleme usulsü içmeniz önerilir. Doğrusu hiçbir bitkinin kaynatılması da önerilmez.10 dakika demleseniz size yeterlidir.
Kadın hastalıklarında özellikle akıntı durumlarında güvenle içilmesi tavsiye edilir. Belirli bir yan etkisi yoktur. Aşırıya kaçmamak sureti ile günde iki fincan içilmesi gereklidir. Tüm bitkilerin aşırısı zararlıdır. Böbrekleri yorabilir. Ters etkiler çıkar. Mısır püskülü kullanıyorsanız bol su içmeniz gereklidir. Toksinleri daha çabuk atarsınız. Hamile kadınların ve 2 yaş altındaki çocukların kullanılmamasını uzmanlar önermektedir. Bitkileri incelerken yarar ve zararlarını da bilmeniz gereklidir. Her bitkiyi herkes kullanamaz. Alerji etkisi yapabilir. Birkaç gün kullanıp kendinizde olası durumlara bakmalısınız. Vücudunuzda kabarcıklar oluşursa bitki çayını kesmeniz önerilir. Sağlıklı olmak için öncelik iyi araştırmaktan geçer.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.