Bebek Jimnastiği Nedir?

 Bebek Jimnastiği Nedir?

bebek-spor

Bebek gelişim sürecinde ailelerin bebekleri ile daha fazla ilgilenmeleri gereklidir. Bebeğin düzenli olarak jimnastik yapması lazımdır. Düzenli yapılan beden hareketleri onların kas güçlerini hızlandıracak ve yaşıtlarından daha erken yürümelerini sağlayacaktır. Bedensel ve zihinsel gelişme için bebeğe her gün yarım saat spor yaptırın. Eklem ve kasların gelişmesi, daha hızlı hareketler etmesini de sağlayacaktır. İleride spora yatkınlığını da bebekken yaptıracağınız sporlar ile sağlayacaksınız.

Bebek Gelişimi ve Sporun Önemi_________________526c51b1631c1

Erken yapılan her durum bebeğinizin gelecekteki hayatını olumlu etkiler. Anne baba ile temas halinde olur. Sosyal hayatını da düzene sokar. Kas güçlerini geliştireceği için de daha aktif bir çocuğunuzun olmasını sağlarsınız. Okul döneminde başarısına da katkıları olduğu gözlemlenmiştir. Çocuklar yeni yeni oturmaya başladığında bazı oturma problemleri görülür. Spor yapan bebekler de bu durumun çabuk toparlandığı da fark edilmiştir.
Jimnastik hareketlerini özellikle banyodan ve gece uyumadan önce yapın. 10 dakika yapmanız yeterlidir. Günde dört kez yaptığınızda bebek alışacaktır. Spor yaptırırken bebeğinizi rahat bir yere uzatın. Üzerinde sıkı kıyafetler olmamasına dikkat edin. Yeni spor yaptıracaksanız bebeğe ilk iki hafta hafif hareketler yaptırın. İlerleyen günlerde kaslarını hareket ettirecek hareketlere geçin. Bebeğe oyun gibi geleceğinden mutlu da olacaktır. Bebeğinizi 2. Aydan itibaren jimnastik hareketlerine başlatabilirsiniz. Bebek spor hareketleri ile ilgili birçok kitaplar vardır. Yararlanmanızı tavsiye ederiz.


 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.