Ananasın Faydaları

184274

Ananasın Faydaları

Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır. Antioksidan koruma sağlar ve bağışıklık sisteminin destekçisidir. Diyet meyvesidir. Kilo vermeye yardımcıdır. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir. Ananasın faydalarından olan kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır. Suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir.


Ananas Nelere İyi Gelir? pineapple


C vitamini yönünden zengin bir besin olduğu için ananasın bolca tüketilmesi gerekmektedir. C vitamini bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasında, kulak enfeksiyonlarında, soğuk algınlığı ve griplerde de çok etkilidir. C vitamini vücudun suda çözünebilen başlıca antioksidanıdır ve vücudun suyla dolu olan bütün bölümlerini, hücrelere saldıran ve zarar veren serbest radikallerin saldırılarından korur. Kalp hastalıkları riskini azaltır. Doymuş yağ oranını ve kolesterolü düşürdüğü için yine kalp hastalığı riskini azaltır. Vücuttaki sodyum oranını azalttığı için de yüksek tansiyon riskini azaltır. Doğal iltihap önleyicidir. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı ya da yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu görülmektedir.

Bu meyve sadece kokteyllere tat katan bir meyve değildir. Bu tropik meyve hücre kaybını engeller, enerji üretimine yardımcı olur. Tek başına öğün aralarında sap kısmının ve gövdesinin tüketilmesiyle bromelin enziminin iltihap ve ödem önleyici etkisi maksimum düzeyde arttırılabilir. Manganezin yani sıra iyi derecede B1 vitamini içerir. Vücudunuzdaki fazla ödem ve şişkinlikten kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.