Uygun Köpek Kulübesi Nasıl Olmalıdır?

Banevakopekkulubesi54

Köpekler, insanların en iyi dostlarıdır. Onları beslemek, onlarla arkadaş olmak, birçok insanın hayatlarının büyük bir bölümünü oluşturur. Her canlının barınak ihtiyacı temel ihtiyaçlarındandır. Dolayısıyla köpeklerin de kulübeleri onların en önemli ihtiyaçlarından birini oluşturur.

Bir köpek kulübesi alınırken dikkat edilmesi gereken hususların en başında alınan kulübenin kaliteli bir malzemeden yapılmış olması gelir. Çünkü köpekler kemirmek isterler. Etraflarında bulunan hemen her şeyi kemirirler. Dolayısıyla kalacakları yerin dayanıklı ve köpeklerin kemiremeyecekleri bir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir.


Ayrıca bu kulübelerin yaptırılırken, yalıtımlı olarak yaptırılması, hayvanın kulübesinin içinde daha rahat etmesi için bir gerekliliktir. Yaptırılan kulübenin soğuğu geçirmemesinin yanında güneş ışığını da direk olarak almaması büyük öneme sahip bir konudur. Çünkü bunlara dikkat edilmezse köpek kulübesinin içinde rahat edemeyecektir.

Köpeğin rahat etmesindeki bir diğer önemli husus da köpek kulübelerinin tabanlarının köpeğin rahat edeceği biçimde üretilmiş olmalarının gerekliliğidir. Öncelikle kulübeler mutlaka yerden beş – on santim yüksekte olarak yapılmalıdır. Diğer türlü herhangi bir yağmur durumunda kulübenin ahşap malzemesi suyla temas edip kulübenin kullanım süresini azaltır.

Diğer yandan kulübelerin temizliğine de özen gösterilmelidir. Kulübeler temizlendikten sonra mutlaka kapıları açık bırakılıp havalandırılmalıdır. Kapı olarak farklı malzemeler kullanılabilir. Bunlar ahşap veya plastik malzemeler olabilir.

Bir canlı için en başta gelen gereksinimlerden olan barınak ihtiyacının karşılanması tek başına yeterli değildir. Bunun doğru biçimde karşılanması lazımdır. Aksi takdirde hayvanda istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir.

99108_en_luks_kopek_kulubeleri_2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.