Beyaz Çayın Faydaları Nedir?

pr_01_1113_max


Beyaz Çayın Faydaları Nedir?

Yeşil çay ve siyah çayın ailesinden gelen beyaz çay en az işlenmiş çay özelliği ile bilinmektedir. İşlenmediği için içindeki maddeler özellikle de antioksidanlar değişime uğramaz. Çinliler için özel bir yere sahip olan beyaz çay onların tabiri ile ömür uzata çaydır. Bu çaya beyaz çay denilmesinin sebebi çayın tomurcuklarının üzerinde olan ve gümüş renge sahip tüylerin kuruduğunda beyaz renge dönüşmesidir. Beyaz çayın faydaları dediğimizde aklımıza ilk gelen antioksidan özelliğe sahip olmasıdır. Bu özelliğinin yanı sıra antikanserojen etkisinin olması beyaz çay içmek için yeterli sebeplerden biridir. Bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri cilt ve metabolizma için de geçerlidir.


Beyaz Çay Nasıl Kilo Verdirir?  

Kilo almadaki ana etkenlerden biri olan kandaki kolesterolü düzenlemesi beyaz çayın kilo verdirici özelliklerinden biridir. Beyaz çayın içinde bulunan maddeler yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamakta yeni yağ hücre oluşumunu engellemektedir.

Beyaz Çayın Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?IMG_2004_1024x1024

İçerisinde yüksek miktarsa antioksidan bulunduran beyaz çay, güneşte çok kalındığında deri hücrelerinde oluşan hasarları giderici etkiye sahiptir. Uzmanlar tarafından kabul edilen beyaz çayın yararlarından biri de birçok cilt kanserinde ve ciltte görülmekte olan yaşlanmalarda olumlu etkiler yaratıyor olmasıdır. Bu yararlarının haricinde beyaz çay, hastalıklara karşı yararlı etkiler göstermiştir. Kanı incelterek kolesterol miktarını düşürür ve kalp sağlığını da olumlu bir şekilde etkiler.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.