Bel Ağrıları Neden Olur?

Bel Ağrıları Neden Olur?

757730_detay (1)

Bel ağrıları, yanlış yapılan hareketler, ağır kaldırılması, devamlı aynı yerde oturulması, düzgün oturuş pozisyonu yapılmaması sonucunda çıka. Bel ağrıları neden olur, birçok kişi bel ağrılarını önemsemez ve geçer der. Fakat devamlı tekrarlanması daha da büyük sorunlara yol açar. Her yaş grubunda rastlanılır ve değişik nedenler ile ortaya çıkar. Uzun süre araç kullananlarda da sıklıkla görülür.


Bel Ağrısı Nedenleri

Öncelik olarak duruş poziyonuzu iyi öğrenmeli ve yanlış hareketler yapmaktan kaçınmalısınız. Bazı bel ağrıları da birçok hastalığın habercisi olabilir. Bel fıtığı, kanser, tümör vücudunuzda varsa bunlarda bel ağrısı yapabilir. Başka hastalıkların ağrıları da bele vurulur. Bunlardan en önemlisi, prostat ve mesane kanserlerinde görülür. Bel ağrısı neden olur, beli ağrıyanlar bu sebeple dikkatli olmalıdır. Bu ağrılar bir uyarıcı da olabilir.

bal-agrisi

Bel Ağrısı Tedavisi

Bel ağrısında daha çok, fizik tedavisi uygulanır. Belirli hareketler verilir. Ve oturuş şekillerinizi değiştirmeniz istenir. Bu rahatsızlıkta dinlenme de önemlidir. Kilonuz varsa mutlaka vermelisiniz. Belinize aşırı yüklenmemek gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.