Kas Ağrısı Nedir?

mukemmeliyetci_kadinlarda_kulunc_agrisi_1

Kaslar, aşırı hareket etme sonucu yıpranır ve ağrılar meydana gelir. Eğer önlem alınmazsa iskelet ve kas sağlığınız için ciddi problemlere sebep olur. Kas ağrıları birçok hastalığın nedeni olacağı için, kas ağrılarınızı hafife almamakta fayda vardır. Kalp hastalıklarının vücudunuzda gösterdiği etkiler bazen kendini kas ağrıları ile de belli ederler. Kas ağrısı nedir diye sorduğumuzda kasların aşırı derecede yorulması ile ortaya çıkan ve zamanla artan ağrılardır.

Kas Ağrısı İçin Alınan Önlemler

Kas incinmesi ya da fazla yorucu hareketlerde bulunduysanız, kaslarınız belirli bir zaman sonra ağrımaya başlar. Bu gibi durumlarda ilk yapacağınız uygulama ılık duş almak ya da ağrıyan bölgeye masaj yapmaktır. Kendiniz kesinlikle bilmediğini kas gevşeticilerini kullanmayın. Vücudunuz reaksiyon gösterebilir ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Doktora danışmadan hiçbir ilaç almayın.  Kas ağrısı dediğimizde oluşabilecek durumlardan biri de  kasların birbirinin üzerine şişme sonucunda da çıkabilme olasılığının olmasıdır.  Kendiniz masaj yapmayın. En ufak yanlış bir hareketinizde kaslarınızı kitleyebilir, daha çok zarar verebilirsiniz.


Kas Ağrıları Birçok Hastalığın Da Nedenlerinden Olabilir kas

Kas Ağrıları özellikle başladığı zamanlarda birçok işi yapamaz hale gelebiliriz. Merdiven zor çıkılır, saç tararken bile zorlanmalar yaşanır. Bu sebeple kendinizi yoracak hareketlerden kaçınmanız en doğrusudur. Kas ağrıları bazen başka hastalıkların habercisi de olabilir. Kalp hastalıkları, trioid gibi hastalıklar buna dahildir. Ayrıca nefes darlığı şeklinde de görülmesi mümkün  olabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.