Yabanmersini Yararları

Yabanmersini Yararları

Yabanmersinin antioksidan etkisi oldukça fazladır. Birçok farklı çeşitte kullanımı mümkün olan yabanmersini, kalp damar yabanrahatsızlıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Yapraklarının çayı yapılarak içilir. Damar problemi yaşayan kişilere, özellikle yabanmersini kürleri uygulanması damarların açılmasında etkili bir faktördür. Yabanmersini yararları, damar tıkanıklıklarını önlemenin yanında kalp sağlığının korunması konusunda da oldukça etkilidir. Birçok varis problemini tedavi etme özelliğine sahip olan yabanmersini, bitkilerin mucizevi etkisini bizlere göstermektedir. Taze meyvesi ya da kurutulmuş meyvesini rahatlıkla kullanabilirsiniz aktarlarda kurutulmuş paketler halinde yabanmersini temin etmeniz mümkün olacaktır.

Yabanmersini Nerelerde Kullanılır?

 


an2

Yabanmersininin en büyük özelliği, damar tıkanıklıkları problemlerindeki gözle görülür etki sağlamasıdır. Bunun yanında varis sorunu olan kişiler rahatlıkla kullanabilir. Romatizma sorunları olan kişiler için ve eklem iltihapları gözlemlenen kişiler için de bu bitki önerilmektedir. Basur sorunu olanlarında kullanması tavsiye edilir. Diğer bir yararı da gözleri güçlendirmesidir. Göz yorgunluğu, göz tansiyonu, diyabetten kaynaklanan görme bozukluğu durumlarında, yabanmersini sıklıkla tüketmeniz önerilir. Mide şikâyet olan hastalar, yabanmersini düzenli yediklerinde mide kramplarının da azaldığını görmektedirler.

Yabanmersinini Nasıl Kullanmalıyız?

Taze ya da kurutulmuş olanını, düzenli olarak yemelisiniz. Yapraklarını demleme usulü çay şeklinde içmelisiniz. Meyvesi ile kendinize bir dönem kür yapın. Bir ay gibi süre, her gün bir avuç kadar tüketmeye özen gösterin. Yabanmersini kurutulmuşu aktardan alacaksınız, mutlaka yıkayarak yemelisiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.