Tatilde Nereye Gidilir?

1-Günlük-Tatil-Yerleri

Bilindiği üzere baharın gelmesi, yazın en büyük habercilerinden biridir. Bahar demek yaz demek olunca, yazın yapılacak şeylerin bahardan planlanması da doğal oluyor haliyle.

Yaz mevsimi demek de tatil mevsimi demek. Okulların tatil olması ve iş yerinden alınan yıllık izinler farklı farklı yerlerde geçiriliyor. Tatil için gidilecek mekân arayanlar tavsiye üzerine tavsiye arıyorlar. İşte sizler için derlediğimiz birkaç tatil ipucu:


Yaz turizmi denilince akla ilk gelen yer, şüphesiz ki Antalya. Türkiye’nin güzel bir Akdeniz kıyısı şehri olan Antalya, neredeyse bir turizm cennetidir. Şehrin hemen hemen varı yoğu turizme bağlıdır. Şehirde bulunan onlarca otel, sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Sadece deniz turizmi değil, aynı zamanda bölgedeki tarihi yerleri de görme fırsatı yakalayacağınız Antalya, tam bir tatil şehri.

Tatil denilince akla gelen yerlerden biri de Bodrum. Bodrum, tarihi kalesi, bağrından çıkardığı nadide insanlar ve doğal güzelliğiyle muhteşem bir sahil kentidir. Ege Denizi kıyısında bulunan Bodrum, Muğla ilinin bir ilçesidir. Özellikle rüzgâr sörfüne çok uygun yapısıyla tatilcilerin dikkatini çeker. Birçok otel ve restaurant bulabileceğiniz Bodrum, Türkiye’de en çok tercih edilen tatil mekânlarından biridir.

Bir başka tatil merkezi yine kıyı şeridinden bir şehirdir. Mersin, Akdeniz’in ve Toroslar’ın eşsiz ve engin birleşiminden oluşan çok yönlü bir tatil yeridir.

Türkiye dışına çıkılırsa, en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri de Kıbrıs’tır. Kumarın serbest olmasından dolayı kumarhanelerin fazlaca olduğu bir tatil merkezidir.

 indir (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.