Anason Çayının Yararları

anassonAnason Çayının Yararları

Anason özellikle sindirim sistemi sorunlarında rahatlıkla kullanılan ve hazımsızlığı gideren bir bitkidir. Şişkinliği alır ve bu da kişinin rahat bir gün geçirmesini sağlar. Öksürük tedavisinde kullanılan anason, bu sebeple iyi bir balgam söktürücü olmaktadır. Akciğer sorunu olan kişiler de anasonu belirlenen şekilde rahatlıkla kullanabilir. Öksürüğü yumuşattığı için kış aylarında içilmesi tavsiye edilir. Kolik tedavisinde de anason kullanıldığı bilinmektedir. Anason, sakinlikte verir. Uyku sorunu olan kişiler, arada anasonu kullanarak, rahatlayabilirler. Anasonda bulunan sakinleştirici içerik; insanların sinirlerinde olumlu etkiler oluşturarak rahatlamalarına sebep olmaktadırlar.


Anason Nasıl Kullanılır?

Anason çayı rahat bir uyku verdiği için, özellikle yatmadan önce içilmesi tavsiye edilir. Sakinleştirici ve kaslarda yumuşama yapmasından dolayı sıkıntısız ve rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Anasonu kaynatmamaya özen gösteriniz. Uçucu özelliğinden dolayı etkisini kaynayınca kaybedeceğinden, haşlanmış suya kurusu veya tazesi koyulup,5 dakika bekletildikten sonra ılıması beklenerek tüketilmelidir. Anason aşırı derecede içilmesi bağırsaklarda ve solunum yollarında oluşturabileceği sıkıntılı durumlardan dolayı önerilmez. Sadece eceleri uyku probleminiz olduğunda için.

Anason Herkes Kullanmamalıdır

Anasonu hamile ve emziren bayanların kullanılması önerilmez. Tansiyon hastaları anason2da aynı şekilde anason çayını fazla içmemelidir. Anason etkisinden dolayı kan basıncı anlık olarak değişiklik gösterebilir. Anason birçok yerde kullanılır. Dondurma, sakız, içki, öksürük şuruplarında. Fakat evinizde daha dikkatli şekilde kullanmanızı öneririz. Anason yararları sık içildiğinde zarara dönüşebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.