Üzüm suyunun faydaları nelerdir?

üzümBilim insanlarının faydasını saya saya bitiremedikleri ve tanımlarken de bitkisel süt dedikleri üzüm suyu oldukça önemlidir. Üzüm suyunun bilinen bazı faydaları şunlardır;

  • Vücut içerisinde antioksidan görevini üstlenmektedir,
  • Kan yapıcı bir özü vardır,
  • Kalp rahatsızlıklarına karşı etkilidir,
  • Vücudun direncini arttırmaktadır.

Üzüm suyu vücutta antioksidan görevini nasıl üstlenmektedir?

Üzüm suyu, içinde bulunan maddeler sebebiyle antioksidan olarak görev yapmakta ve insan sağlığını olumlu etkilemektedir.

 


 

Üzüm suyu vücutta nasıl kan yapar?

Üzümün içinde bulunan vitamin ve mineraller, üzüm suyu oluşturulduktan sonra öz olarak suya çıkmaktadır. Vitamin ve minerallerin kan yapıcı özelliklerde olması üzüm suyunun vücut üzerindeki etkisini artırmaktadır.

 

 

Üzüm suyu kalp rahatsızlıklarına nasıl iyi gelmektedir?

Kanın içinde bulunan ve oksijen taşımakta kullanılan hemoglobin hücrelerinin oluşumunda yer alan potasyum ve demir gibi maddeleri içinde bolca bulundurması sebebiyle kalp rahatsızlıklarına iyi gelmekte ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır.

 

 

Üzüm suyu vücut direncini nasıl artırıruzum-suyu

Potasyum ve demir gibi minarelerin yanı sıra A,B ve C vitaminlerini barındırma açısından oldukça zengin olan üzüm suyu vücutta hastalıklara karşı direnç sağlamakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca içinde bulunan A,B ve C vitaminleri, potasyum ve demir minerallerinin vücuda sağladığı bir başka fayda da kanın sulanmasına yardımcı olmaktır. Kan pıhtılaşması ve damar tıkanıklığı görülen hastalara üzüm suyu önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.