Kısa Paçalı Pantolon Nasıl Giyilir?

images (1)

images (1)

Son zamanların modası olan kısa paçalı pantolonlar, giyilirken çok dikkatli olunması gereken kıyafetler. Doğru kombinasyonla mükemmel bir görüntü ortaya çıkarabilecekken, yanlış kombinasyonla çok kötü sonuçlar doğurabiliyorlar. Peki narin bileklerimizi ortaya çıkarmak ve doğru kombinasyonu sağlamak için ne yapmalıyız?


Kısa paçalı olan pantolonlarda giyenin fiziki özellikleri önem taşır. Bu pantolonlar, vücuda tam yapıştığı ve kısa paçalı olmalarından dolayı baldırları göz önüne çıkardığı için minyon tipli kadınlarda çok hoş görünmeyebiliyor. Tabi uzun boya veya kıvrımlı vücut hatlarına sahip olan kadınların da kısa paçalı pantolonları giyerken dikkat etmeleri gereken hususlar var.

Öncelikle vücut şekline en uygun olan pantolonun seçilmesi gerekiyor. Dolayısıyla bacaklarınızın kısa görünmesini engellemek için kısa paçalı pantolonunuzu seçerken, bacağınızın en dar noktasını vurgulamasına dikkat edin. Ayrıca seçiminizi yaparken paça modeline de dikkat edin. Tek bir denemeyle karar veremeyeceğiniz bu duruma genellikle olabildiğince dar modeller en çok yakışır.

Kısa paçalı pantolonunuzu, ten renginize olabildiğince yakın tonlarda renklerden seçin. Bu sizi daha zayıf ve hoş gösterecektir.

Kısa paçalı pantolonlar, proporsiyonlarınıza daha çok dikkat etmenizi gerektirir. Bunu, doğru kombinasyonla sağlayabilirsiniz. Burada kısa bir üst veya uzun bir bluz giymeniz hoş olabilir ancak bu durum vücudunuzun şekli ve sizin ortaya çıkarmak istediğiniz yere göre değişiklik gösterir.

Son olarak büzgülü pantolonları kesinlikle tercih etmeyiniz.

 images (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.