Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm

goz-alti-torbalari-nasil-gecer

Göz altı torbaları, kişiyi oldukça halsiz ve yorgun gösterecektir. İstenmeyen bu görüntüden uzaklaşmak istiyorsanız mutlaka göz çevresi bakımınıza dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde uzun bir süre televizyon izlemek veya bilgisayarda vakit geçirmek, aynı zamanda uykusuz kalmak gözaltı torbalarının daha belirgin olmasına neden olacaktır. Bu konumuzda gözaltı torbalarından kurtulmak için sizlerle bitkisel karışımlardan hazırlanan tarifleri paylaşacağız. Her gün düzenli bir şekilde göz altı maskelerini uyguladığınız takdirde çok daha güzel bir görünüme sahip olmanız artık mümkün.

Göz altı torbaları nasıl geçer ? sorusunun cevabını merak ediyorsanız hemen konumuza göz atın.


Nane ve Çay Karışımı ; 

  • 1 çay kaşığı nane
  • 1 çay kaşığı siyah çay

Bir bardak içerisinde nane ve çayı karıştırarak kaynatın ve demlenmesini bekleyin, yaklaşık 5 dakika demlendikten sonra karışımı süzdürün ve bir tübelt yardımı ile göz çevresine yerleştirin ve 10 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Gül Yaprağı Karışımı ;

  • 1 avuç gül yaprağı

2 bardak su içerine gül yapraklarını ilave edin ve karıştırdıktan sonra yaklaşık 10 dakika demleyin. Demlenen gül suyunu, buz kalıplarının içerisine boşaltın ve buzdolabında donması için bir süre bekletin. Gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere yaklaşık 5 dakika göz altı çevrenize soğuk uygulama yaparak, cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Fındık Yaprağı Karışımı ;

1 bardak su içerisine fındık yapraklarını ekleyerek yaklaşık 15 dakika demleyin, ardından karışımı süzün ve buzdolabında bir süre soğuması için bekletin. 1 saat sonra hazırladığınız karışımı göz kapaklarınıza yerleştirin ve 10-15 dakika bekletin. Bu uygulama sonrasında cildinizi yıkayın ve nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.