Teknolojinin Hızına Nasıl Yetişilir?

403bba65716975f58804dcac960d3e09_1387964773

403bba65716975f58804dcac960d3e09_1387964773

Teknoloji çağımızın vazgeçilmezi ve hızına yetişilmesi konumundadır. Günden düne değil saatten saate değişen ve gelişen teknolojileri takip etmek ve onlara ayak uydurmak mümkün müdür?


Teknolojide de, hayatın hemen her alanında olduğu gibi, moda hakimdir. Teknolojilerin araştırılmasında ve ortaya çıkarılmasında o alana olan eğilim önemlidir. Ancak bir alana eğilimin oluşması ve o alanda bir modanın ortaya çıkmasında da yine teknolojinin önemi büyüktür. Akıllı telefonlardan tabletlere, bilgisayarlara vb daha binlerce çeşit kullanım eşyasına kadar uzanan liste, insanların eğilimlerini düzenleme adında çok başarılıdır.

Alınan bir ürünün, kısa bir süre sonra bir üst modelinin çıkması, binlerce farklı markanın rekabet savaşları içerisinde olması da takibatını zorlaştıran bir başka etken.

Yeni teknolojiler hayatlarımızı kolalaştırıorlar çoğu zaman. Ancak her bir teknolojiyi takip edecek, onlara sahip olacak ve hayatlarımıza adapte edecek ne yeterli maddi kaynağa ne de zamana sahip değiliz. Sürekli olarak bir değişim ve gelişime sahip teknolojiler, her geçen gün kendini yeniliyorlar. Bırakın onları kullanmayı, daha haberlerinin takibatını bile yapamıyoruz. Bilimin son yıllarda aldığı yolun, insanlık tarihi boyunca kat ettiği mesafeden kat be kat fazla olması ve bu hızın yine katlanarak devam etmesi de bir başka boyut.

Dolayısıyla teknolojinin hızına yetişmek ve ona tam manasıyla ayak uydurmak imkansızdır. Ancak belki yeni gelişmelerden haberdar olunabilir bir ölçüde ve bunlardan bir kısmı hayatlarımıza uygulanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.