Baharda Jean Şort Modası Nasıldır?

günün-kombini-jean-gömlek-jean-şort-kombini

Yaz günlerinin vazgeçilmezi olan jean şortlar, birçoğumuzun bırakamadığı alışkanlıklardan. Üstümüzden çıkarmak istemediğimiz, şık, hafif ve rahat olan jean şortlar, kış aylarının gelmesiyle dolaplardan çıkarılmak zorunda kalınıyor. Ancak doğru tercihleri yaparak jean şortları baharda da giymek mümkün artık.

Jean şortları bahar aylarında da giyebilmek için çok fazla şeye gerek yok aslında. İşte size birkaç ipucu..


Öncelikle uygun bir külotlu çorap gerekiyor. Jean şortunuzun altına giymek için seçilecek külotlu çorabın doğru seçilmesi halinde hoş bir görüntü yakalamanız işten bile değil. Jean şort giyerken seçtiğiniz külotlu çorabın dokusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Çok kalın veya yünlü yapıya sahip bir çorap giydiğinizde hoş bir görüntü oluşmayabilir. Ancak hafiften ince ve altından teninizi az da olsa gösteren bir çorap giydiğinizde hoş bir görüntü elde edeceksiniz. Özellikle seçtiğiniz çorap pırıltılı olanlardan olursa daha bir hoş görüntü yakalayacaksınız.

Jean şortunuzu giyerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da doğru aksesuarı seçmek. Bu ikili kombinasyonu doğru biçimde yaptığınızda, çok hoş bir görünüşe sahip olacaksınız.

Mesela, siyah bir topuklu kısa bot, hafif teni gösteren siyah – düz bir külotlu çorap, açık mavi bir jean şort ve üstüne de gri bir kazak ile griye yakın siyah – kalın bir atkı, yanında gri bir çantayla çok hoş bir kombinasyon olabilir.

jean-sort-neyle-giyilir2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.