Balyaj Yapımı Ve Saça Uygulanması

evde_balyaj_yapimi

Balyaj Nasıl Yapılmalıdır, Saçımıza Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Balyaj birçok hanımların severek uyguladığı saç şekillerinden bir tanesidir. Gerekli malzemeler olduğu sürece evimizde, kolaylıkla uygulayabileceğimiz saç şekillerinden bir tanesi olarak uygulanabilmektedir.

Evimizde saçımıza balyaj uygulayabilmemiz için gerekli olan bazı malzemeler bulunmaktadır, eğer bu malzemeler evimizde bulunuyorsa kolaylıkla saça uygulama yapabiliriz.

 


Balyaj Yapımında Gerekli Malzemeler :

1) Oskidan

2) Folyo

3) Pens

4) Açıcı Toz

5) Penuar yada havlu kullanabiliriz

6) Krepe tarağı

Malzemelerimizi en yakın güzellik ve bakım mağazalarından tedarik edebiliriz, malzemelerimiz hazırsa uygulanması için gerekli yol şu şekilde oluşmaktadır.

1) Elimizde bulunan malzemelerimizden oskidan ve açıcı tozu birbirleri ile güzelce karıştırmamız gerekmektedir. Ev mutfaklarımızda yaptığımız krema gibi bir hale gelen karışımımızı bir kenarda hazır halde tutmamız gerekmektedir.

2) Penuar veya havlu yardımı ile uygulamayı yapacağımız bayanın boyun kısımlarını iyice sarmamız gerekmektedir. Bu sayede, malzemelerimizden değen, parçalar vücudumuza zarar vermemesi için gereklidir. Penuar genellikle kuaförlerde kullanıldığından, bakım mağazalarında bulunması zor olabilir, bu sebeple eski bir havlumuz varsa bu uygulama için yeterli olacaktır.

3) Malzemelerimiz hazır hale geldiğinde sıra saçlarımıza gelecektir. Uygulamayı yapacağımız kişinin saçlarını tutam, tutam ayırmamız gerekir. Tutamları toka veya lastik yardımı ile tutturmamız gerekmektedir.

4) Daha sonrasında, tutamlara ayırdığımız saçlarımızı, krepe tarağı yardımı ile taramamız gerekmektedir. Sonrasında saçmalarımızı uç kısımlarından tutarak bükmemiz gerekmektedir. Her bükülen uçları folyo kağıdı üzerine gelecek şekilde ayarladıktan sonra açıcı kremamızı saçlarımıza uygulayalım.

5) Uyguladığımız kısımları folyolarla birlikte kapatalım, saçımızın tüm tutamlarında aynı şekilde bu uygulamayı kullanalım, ara sıra folyo kağıdını açarak saçlarımızın rengini kontrol edelim.

6) Tüm işlemleri uyguladıktan sonra duş altında saçlarımızı güzelce yıkamamız gerekmektedir. Bunun için saç kremi veya yumuşatıcı şampuanlarımızı kullanarak saçlarımızı yıkayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.