2014 Gelinlik Modası

vintage_gelinlik

2014 Gelinlik Modası ve Gelinlik Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

Düğün her çiftin istediği evlenmeden önce birbirlerinden arzu ettikleri en önemli anlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda özellikle gelin için, gelinlik giymek tarifi kelimelerle ifade edilemeyecek kadar önemli ve duygusal bir an olarak kabul edilmektedir.  Bu düşünce ile hazırlamış olduğumuz makalemizde sizler için gelinlik modasını ve gelinlik modasının neye göre oluştuğunu araştırdık.

Gelinlik modası şehirler hatta bölgeler arasında çeşitlilik göstermektedir. Kadınlar her nerede yaşarlarsa yaşasınlar öncelikle o bölgenin kültürel özellikleri daha sonrasında ise kendi yaşam tarzlarını ve stillerini gelinlikleri üzerinde de yaşamak istemektedirler.  Bu düşünce ile yola çıkan kadınlar gelinlik seçerken kendi alışa gelmiş hayatın içinden seçtikleri gelinliklerle kendileri için en önemli geceye katılmaktadırlar.


Gelinli modellerini incelerken karşımıza çıkan tarzlardan bir tanesi olan Vintage gelinlik modeli olmuştur. Vintage gelinlik modeli kentsel kısmı temsil eden en önemli gelinlik modellerinden bir tanesidir. Vintage gelinlik modelleri sadece beyaz renk değil, gül kurusu, pudra rengi veya çeşitli renklerle de tasarlanabilmektedir.  Diğer taraftan klasik modelle kentsel modeller arasında dantelli modellerde önemli bir geçiş olarak rol almaya başlamıştır. Modacıların özellikle son yıllarda sıkça kullandığı desenlerden bir tanesi olarak belirlenmiş olan dantelli Vintange modelleri kadınlarında gözde gelinlik modellerinden bir tanesi sıfatına girmektedir.

Tüm bu gelişime ışık tutmakta olan en önemli etkenlerin başında giyim modası ve gelişmekte olan moda teknikleri yer almaktadır. Gelinlik modellerinde klasik çizgiler dahilinde değişik omuz, sırt ve göğüs dekolteleri ile günümüz gelinlik modellerinin en önemli özelliklerini oluşturmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.