İnternet Bağlantı Hızımı Nasıl Öğrenebilirim

bağlantı_hızı-620x264

İnternet’iniz yavaş mı çalışıyor buna hemen çözüm bulalım ilk önce neden yavaş çalıştığınız öğrenmeniz gerekli bilgisayardan mı kaynaklı yoksa İnternet’iniz gerçekten yavaş mı ?  Bir çoğunuz Ttnet paketlerini kullanıyorsunuz ve İnternet yavaşlığından sıkıntı yaşıyorsunuz onun için ilk önce yapılacak işlemelere göz atalım.

Adsl hız testi tesmi


Bilgisayarınız da İnternet’i kasan fonksiyonlara biz atalım “Ctrl+Delete” tuşlarına basarak bilgisayar performansına bakalım içinde işlemler bölümünde hangi dosyalar açık onlara göz attığımızda rahatlıkla görebiliriz. İnternet’i kasan ve işinize yaramayan işlem dosyalarını işlemi sonlandır diyerek sonlandıralım. Ondan sonra tekrardan İnternet’e bağlanmayı deneyin ve tekrardan yavaşlama yaşıyorsanız bir kontrol etmeyi deneyin. İndirme işlemimi yavaş yoksa yükleme işlemimi bunu da hız testiyle öğrenicez. İndirme işlemi yavaş ise bu sizin Ttnet den aldığınız paketle ilgidir ve bu da fazla sorun teşkil etmez müşteri hizmetlerini arayarak tam detay alabilirsiniz. Eğer yükleme işlemi yavaş ise genel bir problemden kaynaklıdır. Bunu da detaylı olarak bilgi alabilmeniz için müşteri hizmetlerini aramanız gerekecektir.

Şimdi size nasıl hız testi yapacağınızı anlatayım. İlk önce ” hiztesti.ttnet.com.tr/ ” adresine girerek İnternet bağlantınız kullanıldığı bölgeyi seçin ver girişinizi sağlayın ondan sonrada size indirme ve yükleme hız derecenizi verecektir. Aldığınız paket doğrultusunda çıkmıyor ise kesin bir soru vardır. Eğer ki ttnet kullanmıyor da başka internet yöntemlerini kullanıyorsanız da ” www.speedtest.net/” bu sayfayı ziyaret ederek hız testinizi yapabilirsiniz.

Bunu gidermek için ilk önce tarayıcınızı değiştirin önerdiğimiz tarayıcı “Firefox” tarayıcısı en aktif ve hızlı çalışan tarayıcıdır.

“İnternet Bağlantı Hızımı Nasıl Öğrenebilirim” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.