Depresyonun Ayırt Edici Belirtileri Nelerdir?

depresyon

depresyon belirtileriDepresyona girdiğinizi mi düşünüyorsunuz size bu konu da biraz bilgi vermek istedim. Bunu anlamak o kadar zor değil kısa belirtileri ile kolayca anlayabilirsiniz.  Bu zamanlarda en çok aranan kelimeler olarak  ” depresyona mı girdim ? , depresyona girdiğimi nasıl anlarım” sıkça sorulan sorular. Türkiye’de sıkça yaşanan sorunlardan birisi oldu ve korkulu rüya haline geldi.  Aşırı derecede hayattan kopukluk ve can sıkıntı yaşıyorsanız bu tamamen açık ve net şekilde belirti olarak önümüze çıkıyor bu ilerleme seviyesine geldiğinde klinikler tarafından ilaç tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Hayatınız da kısa süredir uykusuzluk stres ve canınızı sıkan bir çok burgu varsa bu sizin yavaştan depresyona girdiğinizi göstermektedir. Bunun önlemini almamız gereklidir artık. Başta sosyal hayattan kopmamamız gerekli ve kafamızı rahatlatacak bir çözüm yolları aramanız gerekli.


Öncelikle Uyku düzeniniz değişti ve uyku isteğiniz çoğaldı yada azaldı ise büyük sıkıntıdır. Depresyona tamamen bağlı olduğunuzu gösterir böyle bir sıkıntı çıkması durumu açık ve net olarak bir kişinin ilaç kullanarak uyumaya kalkması ve hayatının tamamını uykusuz geçirmeye odakladı ise bu büyük bir sıkıntıdır. Yorgun olsa bile uykusu çok zor gelecektir ve sıkıntı yaşayacaktır bu kişiler. Kapalı ortamlarda uykusuz bir serüven haline gelir. Uykuyu sevenler ise yataktan hiç bir şekilde kalkmak istemezler.

En büyük belirti ise bir çok şeye ilginiz azalacak ve insanlara karşı bile ilgisiz olacaksınız. İnsanlara karşı ilgisiz olma durumu ise sizi depresyona hayatına sokulduğunuzun en büyük adımıdır. Bütün sevdiklerinizden dahi uzaklaşırsınız arkadaşların ve ailenizden bile bu durumda içinize kapanmış bir şekilde bitkin canınız hiç birşey istemez vaziyette olacaksınız. Böyle sıkıntılarınız varsa inceden bir doktora görürün yada sosyal hayattan zevk almayı deneyin.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.