Facebook Video Virüsünden Kurtulmanın Yöntemi ( %100 Çözüm)

facebook-video

Facebook’un bu sefer sorunu video olarak önümüze çıkan virüsler. Peki bunların zararı ne olduğunu merak mı ediyorsunuz. Aslında hesabınızı ele geçirmiyor yada hesabınıza yönelik bir saldırı değil her şey hesabınızda arkadaşlarınıza mesaj olarak geçen bir sistemdir. Aynı zamanda facebook profilinizde video olarak paylaşılan bir virüstür.  Bu sistemin işleyici hiç bir şekilde şifrenizin alınması yada kullanıcı profilinizin başkasının tarafından kullanılması ile alakalı değildir.  Bütün sistem kurduğunuz bir eklenti yüzünden sizin üye profilinize zamansız şekilde videolar paylaşmasına neden oluyor. “Örn: Şu kişi özel bir video hazırlamıştır. ” şeklinde başlıklar ile dikkat çekip o video da ki flash’ın indirilmesi ile bilgisayarına bulaşıp arkadaşlarınıza geçmesine ve bu şekilde yayılmasına neden oluyor. Sadece paravan bir virüstür hiç bir şekilde zarar teşkil etmez.

Facebook Video Virüsünden Kurtulmak için;


İlk önce kullandığınız tarayıcı ” Choreme , Opera ve Yandex” ise bu tarayıcıların içinde eklenti olarak gizlenmiştir ve durdurmanız için bu tarayıcıları silip antivirüs taraması yapmanız gerekecek. Ondan sonra otomatikman virüsten kurtulmuş olacaksınız. Virüsün profilinizde bir şey paylamasını istemiyorsanız “Firefox” tarayıcısını kurup kullanın sadece o tarayıcıda aktif olarak çalışmıyor.

 

Örnek Video Resmi ;

flashy

Dediğimiz gibi virüs profilinize bulaşmamıştır tamamen bilgisayarınıza bulaşmış ve tarayıcıdan otomatikman profilinizin paylaşım yapmasını sağlar. Her şey tarayıcınızı silip güncelleme ile halledilecektir. İnternet ortamında yazılan bir şok şeyi denemeyin daha fazla zarar verip facebook hesabınızı da kaybedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.