Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

kirisiklik-cilt-bakimi

Öncelikle profesyonel cilt bakımının nasıl yapıldığından önce neden profesyonel bir cilt bakımına ihtiyaç duyulur ondan bahsedelim.

Cildimiz 25 ila 30 günde bir kendini yeniler. Ölü hücrelerimiz cildi matlaştırıp solgun gösterdiği gibi siyah nokta ve sivilcede yapar. Çünkü gözenekleriniz tıkanmıştır… Bu yüzden herkesin ayda b,r defa profesyonel cilt bakımına ihtiyacı vardır. Bu cilt bakımı ölü hücrelerden ve cildin kendini korumak için salgıladığı yağları derinlemesine temizleyerek cildi sağlıklı ve temiz bir görünüme kavuşturur. Kim böyle bir cilt istemez ki?
Özellikle 23 yaşından sonra bu gibi cilt bakımlarını ayda en az bir kere yapmakta yarar vardır. Çünkü cildimiz sandığınızdan daha fazla şeyden etkilenir. Stres, sigara, toz, güneş ışığı, makyaj, sağlıksız beslenme, abur cubur tüketme bunlardan sadece birkaçı.


Profesyonel cilt bakımı yapılmadan önce öncelikle cilt tipiniz belirlenir. Hassas mı? Normal mi? Yağlı mı? Kuru mu? Bunun cevabını analiz ederek rahatlıkla verilir. Endişelenmeyin…
Gelelim cilt bakımının nasıl yapıldığına. Öncelikle cildiniz kaliteli bir temizleme sütüyle temizlenir. Bu temizliğe boynunuz ve bazen isterseniz dekoltenizde dahildir. Daha sonra ozon buharı ve saf oksijen verilir yüzünüz ve boynunuza. Uygulama süreleri cilt tipinize göre farklılık gösterebilir. Kuru cilde daha az yağlı cilde daha çok uygulanır bu işlem. Bu uygulama cildi dinlendirici özelliği vardır. Hamilelerin ilk ve son aylarında bunu uygulamaları sakıncalıdır.

Daha sonra bastırma işlemiyle siyah noktalar temizlenir ve peeling yardımıyla ölü hücrelerinizden arındırılırsınız.
Cilt tipinize göre maske yapılır ve cildinize gerekli olan maddeler cildinizin altına işlenir.
Son olarak gene cildinize uygun bir nemlendiriciyle 15 dakika masaj yapılarak, nemlendiricinin cilt altına emilmesini kan dolaşımını hızlandırarak gerçekleştirdikten sonra fazla krem alınır ve işleminiz tamamlanmış olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.