Kilo Aldıran Yiyecekler

sağlıklı kilo almanın yolları

Zayıflıktan sıkıldınız mı? Kilo aldıran yiyecekler nelerdir merak ediyor musunuz? Nasıl sağlıklı kilo alabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Tüm detaylar yazımızda.

sağlıklı kilo almanın yolları

Bir çok insan kilolu olmaktan yakınsa da, bazı insanlar da kilo alamamaktan yakınır. Çevrenizdeki insanlardan bazen duymuş olabilirsiniz: Yiyorum yiyorum, ama kilo alamıyorum.


Peki neden kilo alamıyoruz? 

Bu sorunun bir çok yanıtı olabilir aslında. Kimi insanın metabolizması hızlı çalışır, kimi çok yediğini sanır, ama kilo aldıracak yiyecekler yemez ya da sağlıksız yiyecekler yediği için vücuda etkisi çok az olur.

NASIL SAĞLIKLI KİLO ALABİLİRİM?

Kilo almanın ve sağlıklı beslenmenin en büyük sırrı kahvaltı. Güne zinde başlamak, ruhen de sağlıklı olabilmek için mutlaka güzel ve besin dolu kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltıda haşlanmış yumurta, peynir çeşitleri, kaymak, tereyağı, domates ve salatalık gibi yiyecekler ve sebzeler size protein, karbonhidrat gibi besinler kazandırır. Böylelikle sağlıklı kilo almanın temelini atmış olursunuz.

Eğer günde 1 ya da 2 öğün yemek yiyorsanız, mümkünse öğününüzü 3’e çıkarın. Faydasını göreceksiniz.

Bazılarının o kadar sık yiyemiyorum, yemek yerken çabuk doyuyorum dediğini duyar gibiyim… Evet, bol yiyin demek kolay. Bazılarının midesi küçüktür. Bu yüzden çabuk doyabilir. Yemek öğünlerinin dışında abur cubur, çikolata gibi şeyler yiyorsanız, en kısa sürede bunları yemeyi bırakmalısınız. Bu tür yiyecekler, hem iştah keser hem de insanın en büyük düşmanı olan şekeri almamıza neden olur.

Tahıllı ekmekler, makarna, pilav gibi yiyecekler de karbonhidrat bakımından oldukça zengin besinlerdir. Bunları tüketmeye gayret gösterin.

Ama unutmayın ki, bunları düzenli olarak yediğinizde ayda 4-5 kilo almanız pek sağlıklı değildir. Aylık maksimum 2 kilo, sağlıklı olarak kilo almanız için yeterli rakamdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.