En Güzel Makyaj Trendleri

sac-rengine-göre-makyaj

Her ünlünün kendine ait özel bir makyaj türü vardır ve biz onları o sanatçının adı ile öğrenir ve o şekilde uygularız. Siz de kendiniz bir makyaj türü oluşturup tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.


2014 yılının gelmesi ile makyaj, moda, bakım vb konularda da yeni tasarım koleksiyon artarak ilerlemiştir. Peki en güzel makyaj trendleri neler? Ünlülerin yaptığı makyajları ufak detaylarına kadar öğrenip denemeye ne dersiniz? İşte size küçük makyaj tüyoları…

Mesela natural makyaj, natural bir makyaj denilince akla sade bir yüz gelmesin kirpiklerini kıvırıp, burun kemiğinize yakın yerlere ışıltı atıp doğal bir görünüm elde edebilirsiniz yada ben girdiğim ortamda göz kamaştıran bir bayan olmak istiyorum diyor iseniz Türkan ŞORAY makyajı tam size göre, yumuşak uçlu siyah bir göz kalemi ile kirpik diplerine şerit halinde göz kapağı üzerine doğru uzatarak çiziniz. Küçük bir far fırçası ile beyaz far ile boşlukları doldurun ve koyulaştırın. Siyah rimel ile kirpiklerinizi dolgunlaştırın ve kıvırıcı ile kıvırın bu sayede olay kadın siz olacaksınız. Bu makyaj trendi en çok kahverengi ve siyah renkli gözler içindir. Makyaj sayesinde göz rengi ortaya çıkacak ve varlığınızı ortaya koyacaksınız.  Yada parıltılı bir ruj ile odaklar sadece dudaklarınızda olacaktır.
Ancak makyaj sizi mükemmel birine çevireceği gibi dozu ayarlanamadığında sizi bir boya küpüne çevirebilir. Bu yüzden gözlerinizi ortaya çıkarın, yanaklarınızın farkına varın. Burnunuzun kemerli olması yada büyük olması sizi üzmesin tek bir ışıltı ya da allık ile daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. En önemli olan Makyaj trendleri ise sonbahar kreasyonudur. Sonbaharın verdiği huzur ile toprak renkleri kullanılır, bu sayede yüzdeki duruluk artar ve sadeliğiniz ile konuşulursunuz. Unutmayın tek bir allık yada rimel sizi dünya güzeli yapabilir ve kusurlarınızı örtebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.