Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

el_ve_tirnak_bakimi_nasil_yapilir

Ne kadar bakımlı olursanız olun, ne kadar şık olursanız olun eğer tırnaklarınız bakımsız, kırılmış ya da ojeleriniz yarım yamalak sürülmüş ise o şıklığınız ya da bakımınız hiç bir şey ifade etmemektedir. Bu yüzden kıyafet seçerken ki gösterdiğimiz özeni tırnaklarımıza da göstermeliyiz. Sağlığımız içinde oldukça önemlidir, temiz ve bakımlı tırnaklar çünkü ellerimizi sürekli kullanırız ve yemek yeriz tırnaklarımızın içine giren pislikler ya da kötü görüntülü tırnaklar sizin sağlığınızı tehdit edebilir.

Tırnak hastalıkları gün geçtikçe artmakta ve artık kişiler bunları farkına varmaktadır. Bununla birlikte hastanelerin birçok bölümünde tırnak sağlığı için eğitimler verilerek kişiler yetiştirilmektedir. Tırnak bakımı aslında çok pratik ve zaman almayan bir işlemdir. Tabi bu kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü siz daha süslü ve bakımlı tırnak isterseniz süre uzamaktadır. Bakım için gereken tek şey basit bir manikürdür ve üzerine sürülen tırnak cilası tırnağınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.


Tırnağın güzelliği 3 ana faktöre bağlıdır. Birincisi tırnağın şeklidir. Tırnağın şekli kişinin el yapısına ve tırnak boyutuna bağlıdır. Kısa ve geniş bir tırnağa sahip iseniz tırnak cilası sizin kurtarıcınız olabilir. Daha koyu renkli ojeler ile tırnaklarınızı daha uzun ve güzel gösterebilirsiniz. Geçmiş yıllarda oval kesim tırnaklar moda olsa da, günümüzde artık daha küt kesim kare tarzında kesimler kullanılmaktadır.  Tırnak uzunluğunun boyutu da oldukça önemlidir. Hafif uzun tırnak oldukça çekici olmakla birlikte dozu kaçıran kişilerde fazlası ile uzun bırakılan tırnaklar oldukça itici olabilmektedir.

İkincisi ise tırnağı eşit kesmek ve düzgün boyamaktır. Tüm tırnaklarınızı mümkün olduğunca aynı boyda kesin ve aynı tarzda şekil verin. Böylece bir uyum sağlayacaksınız. Eğer tırnaklarınız boyayacaksanız bunu da dışına taşırmadan halletmelisiniz.

Üçüncü ve son adım ise tırnağın kıvamıdır. Tırnağın çok fazla ete gömük olması kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu yüzden böyle tırnaklarımızı mutlaka manikür ve pedikür yaptırmalıyız ve olabildiğince koyu renk oje kullanılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.