Deniz Teresinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

maske-bakim

Maydonozgillerden olan ve kayalıkta yetişen deniz teresi otsu bir bitkidir. Diğer bir adı deniz otu ve deniz raziyanesi olarak da bilinmektedir. Deniz kıyılarında kayalar üzerinde kurumuş tuzlalarda falezlerde yetişmektedir.  Daha çok Akdeniz ve Atlantik kıyılarında yetişmektedir. Görünüş olarak ise yeşil daha çok tereyi andırmaktadır. Bu yüzden de deniz teresi denilmektedir.


Deniz teresinin bir çok faydası bulunmaktadır. Kanser karşı koruduğu, karaciğer hastalıklarını önlediği bunlardan bir kaçıdır. Bu bitkinin yenilmesi yada maske yapılıp kullanılması cilt için oldukça faydalıdır. Daha çok karma ciltlerde kullanılmalıdır. Küçük bir maske tarifi ile cildinizin ne kadar güzelleştiğini fark edeceksiniz. Deniz otu, havuç, limon, salatalık, maydanoz ve elma ihtiyacınız olan bitkiler sadece bunlar. Yapılışı ise; bir avuç deniz otu,1 limonun suyu, 1 adet havuç, 1 tutam maydonoz ve 1 adet salatalık bu bitkileri meyve sıkacağında sıkarak bir kokteyl elde edeceksiniz. Bu karışımı içebilirsiniz. Fakat tadı kötü ben bunu içemem diyor iseniz. Cildinize sürüp, kompress yapabilirsiniz. Cildinizin ne kadar temizlendiğini arındığını görecek ve hissedeceksiniz.

Sadece cilt için değil tüm vucüt için faydalı olan bu bitki vucüdumuzda bulunan bir çok zararlı maddeyi atmamıza ve yenilenmemize yardımcı olacaktır. Eskiden peeling gidip yada lazer yaptırıp cildimizi arındırdığımız kimyasal ürünlere son vermek için bu bitkiyi tercih edebilirsiniz. Ciltte tam bir lazer etkisi yaratmaktadır. Ciltteki tüm dokuları onarmakta ve yenilemektedir. Bu da cildinizin daha taze ve genç görünmesi demektedir. İçeriğinde bulunan anti aging sayesinde yaşlanmayıda geciktirmekte ve yaşlılık belirtilerini minimuma indirmektedir. Yüzeysel kılcal damarların giderilmesine açık gözeneklerin sıkışmasına ciltte sonradan meydana gelen lekeleride azaltmaktadır. Denizden gelen bu güzelliği evinizde rahatlıkla yapabilir ve deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.