Astral Seyahat Nedir? Gerçek Midir?

astral seyahat gerçek mi

Astral seyahat son yıllarda ülkemizde gündeme gelmektedir. Peki astral seyahat nedir? Nasıl yapılır? Gerçekten astral seyahat mümkün müdür? Detaylar yazımızda.
astral
Astral seyahati anlatırken, genelde okuyucunun hakim olmadığı terimler kullanılır. Bu yazımızda, en yalın haliyle astral seyahati anlatmaya gayret göstereceğiz.

Astral seyahat, en basit anlamıyla, inanılışa göre, ruhun bedenden ayrılarak bilinci açık bir şekilde seyahat etmesidir. Parapsikoloji’de (ruhdışı bilim) bu durum sıkça araştırılmakta ve çeşitli tezler ortaya atılmaktadır.


Bu seyahatte, duvar gibi katı ve engelleyici maddeler, ruh için hiçbir engel teşhis etmez ve çizgi filmlerde izlediğimiz hayalet casper gibi duvarlardan geçildiği görüşü hakimdir. Fizikçiler ise astral seyaheti “iradi olarak ruhun bedenden ayrılması” diye adlandırır.

GERÇEKTEN ASTRAL SEYAHAT YAPAN VAR MI?

İşte en çok merak edilen sorulardan biridir. Gerçekte böyle bir şey var mıdır? Yoksa sadece hayal gücü müdür?

İnsanın yaratılıştan ne kadar büyük donanımlara sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazı insanların psişik (ruhsal duyguları güçlü) güçleri var. Tabi bu güç arabayı havaya kaldıracak kadar olmasa da, bazen başınıza gelecek olayı saniyeler öncesinden hissedersiniz ya da “içime doğdu” cümlesini kurarsınız. Bu farkına varılmayan psişik güçler olabilir.

Astral seyahat yaptığını söyleyenler ise var. Bunu kesin olarak bilmek ve kesin bir yargı ile astral seyahat mümkün demek ise biraz zor. Bu yüzden var ya da yok demek yanıltıcı olabilir. Ama neden böyle bir şey mümkün olmasın?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.