Online Adli Sicil Kaydı Sorgulama

e devlet sapıka kaydı

Adli Sicil Kaydı, ehliyet başvurularından iş başvurularına kadar hemen hemen her alanda kişilerden istenen belgeler arasında yer alır. Online olarak nasıl Adli Sicil Kaydı alacağınızın cevabı ise yazımızda.

e devlet sapıka kaydı


Devletin Kısayolu” adı altında hizmete sunulan e-Devlet projesi ile adli sicil kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz. İşlemlerin yapılacağı internet adresi ise turkiye.gov.tr’dir. İşlem yapabilmek için ise şifrenizin olması gereklidir. 4 tane giriş yöntemi bulunmaktadır. Bunların arasından en çok tercih edileni ise en yakın PTT şubesine giderek “e-Devlet Şifresi” almaktır. 2 TL karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz.

Bu siteye girdiğinizde, sol menüde bulunan “E-Hizmetler”e tıklayın. Daha sonra, “Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü Hizmetleri”nin altında Adli Sicil Kaydı Sorgulama’ya tıklayın. Karşınıza bilgilendirme mesajı çıkacaktır. “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum”a tıklayın ve Devam Et butonuna basın. Belgeyi hangi kuruma ya da kuruluşa verecekseniz ona göre bilgileri doldurduktan sonra Sorgula’ya tıklayın. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra Adli Sicil Kaydı’nız karşınıza çıkacaktır. Sağ üst tarafta bulunan “Dosyayı İndir”e tıklayarak dosyayı bilgisayarınıza indirin. İndirilen dosyalar PDF formatında inmektedir. Daha sonra bu dosyayı yazdırarak kurum ya da kuruluşlara verebilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı’nızın üzerine herhangi bir imza ya da mühür atmanıza gerek yoktur. e-Devlet sisteminden doğruluğuna dair sorgulama da yapılabildiği için bu tür bir işleme gerek duyulmamaktadır.
Adli Sicil Kaydı Sorgulama’nın yanı sıra tüm resmi kurumlarda gerçekleştirmek istediğiniz belge ve sorgulamayı turkiye.gov.tr adresinden online olarak yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.