Call oF Mini Infinity Oyun İncelemesi

en iyi silahlı android oyunu

Bu yazımızda android cihazlar için geliştirilmiş Call of Mini Infinity oyununu inceleyeceğiz. 

en iyi silahlı android oyunu

Triniti Interactive Ltd. tarafından geliştirilen oyun 3 boyutlu bir savaş oyunu. Fakat stratejik savaş oyunları tarzında değil. Dünya üzerinde bulunan insanlarla online oynanabilen bir ateş oyunu. Oyun, Google Play üzerinden yaklaşık 3.4 milyon indirme almış durumda. Dünya’nın her yerinden oyuncularla savaşmak mümkün.


9 farklı silah ve 4 farklı harita ile oynanabilen oyunda görev de yaparak altın ve elmas kazanabiliyorsunuz. Bu altın ve elmaslarla da yeni silahlar alıyor ya da onları geliştirmek için kullanıyorsunuz. Oyunu en cazip kılan yanlarından biri ise grafiksel olarak çok iyi olması. Size gerçek bir oyun keyfi sunuyor.

4’e 4 oynanan oyunlarda takımlar mavi ve kırmızı olarak ayrılıyor. Eğer isterseniz teke tek düello da yapabiliyorsunuz. Anlık olarak çok fazla insan tarafından oynandığı için ise oyuna başlamak için beklemiyorsunuz. Genellikle maçlar 3-4 saniye içinde başlıyor.

Oyuna yeni başlayanlar için oluşabilecek tek dezavantaj ise kontrol etmek. Oynamaya başladığınızda da ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu durumu aşmak için de, Shooting Range’e girerek alıştırma yapabilir, nasıl kontrol edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Level atlamalı oyun olan Call Of Mini Infinity, oyun içindeki sıralamanızı da size gösteriyor. Girdiğiniz haritalarda belirli bir amaç var. Duel’e girdiğinizde 1’e 1 düello yapıyorsunuz. Ve 5 kere öldüren kazanıyor. King of the Hill’de ise ortada mavi bir alan var ve hangi takım en çok o mavi alan içinde üstünlük sağlar ve mavi çemberin üzerinde kalırsa kazanıyor. Kazanan takımlar ise “3 Glory” kazanıyor. Glory sayınıza göre de oyun içinde sıralanıyorsunuz. İlk 100’e, 20’ye girenlere oyun içinde kullanılabilen ve diğer oyunculara nazaran üstünlük sağlayan itemler hediye ediyor.

Glory Ranking’e girdiğinizde oyun içindeki dünya sıralamanızı görebilirsiniz. 4 çeşit sıralama şekli var. Bunlar;

Weekly Glory Rank: Haftalık kazandığınız Glory’e göre sıralama.

Weekly Top Warrior: Haftalık öldürdüğünüz kişi sayısına göre sıralama.

Daily Top Warrior: Günlük öldürdüğünüz kişi sayısına göre sıralama.

Shooting Range (Weekly): Yazımızın içinde belirttiğimiz, alıştırma bölümü de yapabileceğiniz, oradaki topladığınız puanlara göre sıralama.

Eğer android cihazlarınız ile oynayabileceğiniz online bir ateş etme oyunu oynamak isterseniz, kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir oyun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.