Recep İvedik 4 Rekor Kırdı

recep-ivedik-4

Recep İvedik 4 çıktığı günden itibaren çok izlenilmesi beklenen filmler arasındaydı.Bu sene oldukça dişli rakipleri vardı. Düğün Dernek, Eyvah Eyvah 3 gibi filmlerle yarışacak olan Recep İvedik serisinin dördüncü filmi kendi rekorunu kırdı.Recep İvedik, gösterimdeki ilk üç gününde 1 milyon 641 bin kişi tarafından izlenerek, kendisini ait hafta sonu rekorunu geliştirdi. Önceki rekor 1 milyon 209 bin adet ile “Recep İvedik 2” filmine aitti.

Bu hafta Düğün Dernek filmi Yeşilçam rekoru kırarak 6 milyon 600 binlik gişe rekoruna ulaştı.Recep İvedik 4 filmi, Avrupa’da da Türk filmleri arasında en fazla ilk üç gün izlenme rakamına ulaşarak çifte rekor kırmış oldu. Daha önceki rekor da 1 milyon 109 bin adetlik bilet satışıyla Recep İvedik serisinin ikinci filmine aitti.


En iyi hafta sonu açılışı sıralamasında “Fetih 1453”, 1 milyon 161 bilet ile ikinci sırada yer alıyor.

Üçüncü sırada yer alan Recep İvedik 3 ise ilk hafta sonunda 1 milyon 153 kişi tarafından izlenmiş. Ancak toplam seyirci sayısı 3 milyon 325 bin adette kalmıştı.

“Recep İvedik 4’ün ikinci filmin yakaladığı 4 milyon 333 binlik gişe rakamını geçip geçmeyeceği merak konusu.

Öte yandan “Recep İvedik 4”, “Eyyvah Eyvah 3” ve “Düğün Dernek”in aynı anda salonlarda gösterildiği bu hafta sonu satılan bilet adeti 2 milyonu geçti.

Boxofficeturkiye’nin verilerine göre daha önce bir hafta sonunda satılan toplam bilet adedi 1.475.510’di.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.