Kahverengi Göze Nasıl Makyaj Yapılır ?

kahverengi-goz-icin-makyaj

Özellikle ülkemizdeki insanların birçoğu kahverengi gözlere sahipler. Peki kahverengi göze uygun makyajı nasıl yapabiliriz? Kullanacağımız renk ve tonlarla nasıl alımlı ve seksi görünebiliriz? Zevklerinize, gideceğiniz mekana göre gözlerinizin rengiyle uyumlu harika görünebilirsiniz.


Işıltılardan hoşlanıyor ve ilgi odağı olmak istiyorsanız pırıltılı altın tonlarını tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için göz kalemi yardımıyla çevresini çizerek belirginleştirin. Saçlarınızı doğallığı yakalayarak hafif dalgalandırabilirsiniz. Özel bir davete katılacaksanız dumanlı göz makyajı kahverengi gözlerinize çok yakışacaktır. Saçlarınızı toplarsanız gözlerinizin güzelliği ortaya çıkacaktır.Gözlerinizin daha büyük ve seksi görünmesini istiyorsanız kalın uçlu göz kalemlerinin yardımını almalısınız. Ten renginizle uyumlu far ve kirpiklerinizi dolgunlaştıracak maskarayla istediğiniz seksi görünümü elde edebilirsiniz.Hiperaktif, eğlenceli ve seksi görünmek istiyorsanız farklı renkleri bir arada kullanmalısınız. Örneğin yeşil göz kalemini gözünüz altına çekip göz kapağınızı sarı parlak far ile boyayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak daha canlı ve etkileyici görünebilirsiniz.

Eyeliner aslında tüm bayanların vazgeçilmezidir. Fakat kahverengi gözde eyeliner daha çekici durur. Gün içerisindegönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.Alımlı görünmek istiyorsanız çift kat maskara kullanarak gözlerinizi ortaya çıkarmalısınız. Dolgun kirpikler her zaman bakışları etkileyici gösterir. Saçlarınızı açın ve şeftali tonlarında allık kullanın. İstediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.Doğal ve çekici görünmek istiyorsanız nude ve metalik renkleri tercih edebilirsiniz. Yanaklarınıza uygulayacağınız bronz pudranın birkaç ton koyusunu göz kapaklarınıza sürün. Maskaraya yardımıyla kirpiklerinizi belirginleştirin. Göz pınarlarınıza gri veya beyaz göz kalemi sürün. Saçlarınızı bu doğallığa uygun şekillendirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.