Mucize Yaratan Doğal Selülit Maskeleri

selülit-maskeleri

selülit-maskeleri

 


Selülitler aslında kadınların çoğunda bulunan doğal kırışıklardır. Oldukça düzgün bir vücuda sahip genç bir kadının bile selülitleri olabilir. Ancak kiloya dikkat etmeme, yeterli egzersiz yapmama, kısa zamanda hızla kilo verip alma gibi etkenler selülit oluşumu üzerinde hızlandırıcı etki yapmakta ve normalden daha çirkin bir görünüme sebep olabilmektedir. Pek çok güzellik merkezinde selülit tedavisi adına masaj ve bakım hizmetleri verilmektedir. Özellikle selülit masajı düzenli uygulanırsa gerçekten faydalı sonuçlar doğurur. Ancak böyle yöntemlere güvenemiyorsanız veya böyle bir işleme ayıracak bütçeniz ya da zamanınız yoksa evde kolayca hazırlayacağınız selülit maskeleri ile de bu sorundan kurtulma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Uygun bitkisel yağlar kullanılarak haftanın 2 veya 3 günü uygulanan bakımlar selülit giderme konusunda oldukça etkilidir. Özellikle portakal yağı, keten yağı, susam yağı, buğday yağı, lavanta yağı, rezene yağı, jojoba yağı ve biberiye yağı selülitlerden kurtulmak için birebirdir. Bu yağlardan size uygun gelen veya kolay bulabildiğiniz 3 tanesini seçip karıştırarak yukarıda belirttiğimiz sıklıkta vücudunuza masaj yapar ve yağları vücudunuzda en fazla 2 saat bekletip ardından yıkarsanız bir aya kalmadan gözle görülür sonuçlara ulaşırsınız.

Beyaz kil de selülitli görünümün giderilmesi açısından çok faydalıdır. Bir paket kadar beyaz kili suya ekleyip birkaç damla limon ve bir kapak kadar yukarıda belirtilen yağlardan biriyle karıştırıp selülitli bölgenize masaj yaparak uygulayın. Ardından bölgenin üzerini streç film veya naylon benzeri bir malzemeyle kapatın. Bu şekilde 20 ila 30 dakika bekledikten sonra iyice durulanın. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu selülit maskesi yalnızca selülitlerden kurtulmanıza değil ilgili bölgenin daha sıkı ve fit bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olacaktır.

Sizlere önereceğimiz son selülit maskesi her derde deva ilaç aspirini de bünyesinde barındırıyor. 10 adet aspirini kaşıkla ezdikten veya dövdükten sonra bir kabın içinde bir kapak okaliptüs ve  bir kapak melisa yağıyla karıştırın Karışıma 7-8 limonun suyunu ve bir çay bardağı kadar adaçayı veya yeşil çayı da ekledikten sonra sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Karışımın akmaması için streç filmle kapatabilirsiniz ama bu maskede bu zorunlu tutulmuyor. Bu doğal karışımı haftada bir vücudunuzda istediğiniz kadar süreyle bekleterek rahatça uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.