Hızlı Kilo Vermek Zararlı Mı ?

hizli-kilo-vermek

İnsanlar, çağımız boyunca hep bir şeyler yapmaya çalışmışlardır. Kimi başarılı olmuş. Kimi ise hırslarının kurbanı olmuştur. Bunun nedeni ise yaptıkları işlerde aşırıya kaçmalarıdır. Özellikle günümüzde teknolojinin etkisi ile miskinleşen insanoğlu, bu miskinliğinin, sağlıksız ve bilinçsiz beslenmesinin bedelini şişmanlayarak ödemiştir. Şişman olmayı kabullenememiş ve bu yüzden bu kilolarını hızlı bir şekilde verme yoluna girmiştir. Hızlı kilo vermek ise insanlar için hiç tavsiye edilir bir yol değildir.


Atalarımız: “Çoğu zarar azı karar” sözünü söylerlerken boşa söylememişlerdir. Çünkü doğada hiç bir şey aniden olmaz bir bitkinin büyüyüp olgunlaşması bile kaç ayı almaktadır. İnsan bedeni de belli bir düzen üzerinde işleyişini sürdürmektedir. Eğer ki bu düzen bozulursa insan bedeninde de birçok bozukluk meydana gelecektir. Bu da insan bedenini sağlık açısından büyük ölçüde etkileyecektir. Zayıflayıp sağlığıma kavuşup rahatlayım diye düşünen kişiler aslında sağlıklarından olduklarının farkında değillerdir. Bunun için mide küçültme, mideye kelepçe taktırma, açlık diyeti yapma ve ne oldukları bilinmeyen ilaçları kullanmaktadırlar. Bu yöntemlerin hiçbiri de sağlık açısından uygun değildir. Çünkü hızlı kilo vermek zararlıdır.

Hızlı kilo vermek, buna rağmen uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemlerde vücut doğal olmayan yöntemlerle doğal olmayan hareketler yapılmaya zorlanmaktadır. Kilo vermenin asıl yöntemi; uzman bir diyetisyen eşliğinde diyet programları uygulamak, bunun yanında spor ve egzersizleri düzenli bir şekilde yapmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.