Facebook WhatsApp’ı Kaç Paraya Satın Aldı ?

facebook-whatsapp

Facebook akıllı bir yatırım yaparak akıllı telefonlarda en çok kullanılan program özelliğini taşıyan WhatsApp uygulamasını satın aldı. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ün de Facebook sayfasında duyruduğu satın alma haberine göre, tüm WhatsApp çalışanları artık Facebook ekibine katılacak. Facebook yaptığı bu hamle ile 450 milyon aktif kullanıcısı olan Whatsappı bünyesine katarak büyük bir güç kazandı.

WhatsApp Kaç paraya Facebook’a Satıldı ?


Önceki yıl Instagram uygulamasını satın alan Facebook , şimdide mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ ı satın aldı. WhatsApp’ı satın almak için 16 Milyar dolar ödeme yapan Facebook böylelikle WhatsApp’ı satın alacağı konuşulan Google’a göz dağı verdi ve rakibinin bir adım önüne geçti.

Satın almanın gerçekleşmesinden sonra WhatsApp markası yine aynı yönetim şekli ile devam edecek ve yoluna Whatsaap markası ile devam edecek. Facebook’un buradan en büyük faydası marka üzerinden sağlam bir kazanç elde edeceği.Satın alma anlaşması imzalanmış olmasına rağmen, 19 Ağustos tarihine kadar Facebook herhangi bir sebeple anlaşmadan vazgeçeer ya da cayarsa WhatsApp firmasına 1 milyar dolar ödemeyi de göze almış bulunmakta.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.