Deniz Celiloğlu Kimdir?

deniz-celiloğlu

 


Önce Kanıt, ardından Muhteşem Yüzyıl dizileri ve son olarak Tamam Mıyız filmindeki performansıyla gözleri üzerine çeken genç oyuncu Deniz Celiloğlu 1 Ocak 1986 günü Bulgaristan’da dünyaya geldi. 2008 yılında ülkemizin en prestijli üniversitelerinden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin oyunculuk bölümünden mezun olan sanatçı oyunculuk kariyerine tiyatroyla başladı. Tiyatroyu ne kadar sevip değer verdiğini her fırsatta belirten ve hala oyunlarda rol alan Celiloğlu’nun ilk profesyonel sahne deneyimi ise ABD’li yazar Neil LaBute’nin oyunundan tercüme edilen ve Akbank Sanat’ta sahnelenen Şeylerin Şekli ile gerçekleşti. Genç oyuncu sonrasında rol aldığı tiyatro oyunlarından “Salvador Dali Göndermeleri İçimi Isıtıyor” ile 2009 yılında Kerem Yılmazer Genç Yetenek Ödülü’ne layık görüldü.

Tiyatro yapmadığı zamanlarda fotoğrafçılık ve blog yazarlığıyla uğraşan Deniz Celiloğlu’nun geniş kesimler tarafından tanınması polisiye bir dizi olan Kanıt sayesinde gerçekleşti. Dizide canlandırdığı eğlenceli, sempatik ve karizmatik komiser rolüyle Deniz Celiloğlu pek çok hayran kazandı.

Sosyal sorumlulukla alakadar olmaktan çekinmeyen sanatçı 2010 yılında özelde reality showlara, genelde ise sisteme bir eleştiri yönelten Ev isimli Türk filminde rol aldı. 2010 yılında evlendiği Müge Celiloğlu ile 2013 yılında boşanan oyuncu ünlü tarih dizisi Muhteşem Yüzyıl’da Şeyh Maşruki isimli radikal görüşleri olan bir din adamını başarıyla canlandırdı. Deniz Celiloğlu son olarak milyonları sinemaya çeken ve oldukça beğenilen Tamam Mıyız filminde rol aldı.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.