Karın Eritmek İçin Uygulanabilecek Günlük Egzersizler

karın-eritme

karın-eritme

 


Karın bölgesi vücutta yağlanmanın en fazla olduğu bölgelerden biridir. Aldığımız kilolar vücudumuza yavaş yavaş yayılsalar da önce karın bölgesinde yoğunlaşırlar. Üstelik karından alınan kilo kendini çok çabuk belli eder. Karın egzersizleri karındaki yağı eritmek için en etkili yoldur, ancak bunun yanında mutlaka çok hafif de olsa bir diyet listesi uygulamak gerekir. Çünkü karın oldukça kolay yağlanır ancak bu yağların yakılması oldukça zordur.

Göbek eritmek için yapılacak egzersizler ayakta, yerde veya oturarak uygulananlar olarak gruplandırılabilir. En etkili grup elbette ki yerde yapılan egzersizlerdir. Eğer imkanınız varsa haftanın 3 ya da 4 günü en az 10 dakikanızı mekik hareketi benzeri bu tarz egzersizlere ayırmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda yapılacak en uygun şey mekiğin en basit halinden başlayıp hareketleri belli aralıklarla zorlaştırmaktır. Öncelikle dizleriniz bükülü olarak yere uzanıp ellerinizi başınızın arkasında birleştirerek dizlerinize doğru yükselebilir ve yarım mekik denilen hareketi uygulayabilirsiniz. Bir hafta sonra aynı karın egzersizi yöntemini rotasyonla; yani her harekette dirseklerinizden birini aksi taraftaki dizinize doğru iterek yapabilirsiniz. İlerleyen haftalarda mekik hareketini bacaklarınızı yere düz uzatarak, dizlerinizi kırmadan uygulayabilirsiniz. Yerde yapılan karın egzersizlerinden bir diğeri de eller başın arkasında, dirsekler dışarıya bakacak pozisyonda bacakları düz uzatmak ve her turda hem başı, hem de dizleri bükmeden hafifçe kaldırarak birbirine yaklaştırmaktır. Bu hareketi düz bir çizgiden çok açık bir U harfine geçiş yapıyormuş gibi hayal edebilirsiniz.

Karın eritmek için hevesliyseniz ancak yerde uygulanan egzersizler için zamanınız ya da imkanınız yoksa veya bir bel problemi yaşıyorsanız ayakta veya oturarak da karın egzersizleri uygulayabilirsiniz. Ayaklarınız bitişik, elleriniz yanda olacak şekilde durun ve her harekette yanlarınız bükülecek şekilde bir elinizi aynı taraftaki ayağınıza doğru indirin. Bu hareket karnınızın yanlarındaki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Aynı pozisyonda öne doğru eğilerek iki elinizi de ayaklarınıza doğru uzatma hareketiyle ise ön taraftaki karın kasları üzerinde çalışabilirsiniz. Bir sandalyede dik otururken ellerin başın arkasında birleştirip karın bölgenizi döndürerek sırasıyla her bir dirseğinizi diğer tarafa doğru çevirmeniz de oldukça etkili bir karın eritme yöntemi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.