Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

kuru-cilt-bakimi

Özellikle günümüzde büyük sorunlar yaratan ve insanları cilt bakımına mecbur bırakan hatta cilt bakım merkezlerinin yolunu tutturan bir sorundur kuru ciltler. İnsanlar bu konuya bu kadar önem verdiği için bazı pratik uygulama yöntemlerini de öğrenmişlerdir.Kuru cilt bakımı, denildiğinde belki de çoğu insanın bir fikri vardır.


Kuru cilt bakımı, diğer cilt bakım tarzlarına göre biraz daha meşakkatlidir. Çünkü bu ciltlere hem nemlendirme  hem de cilt bakımı yapmak gerekiyor. Çünkü kuru ciltler de dökülmeler meydana gelebilir. Bu da vücutta lekelere neden olabilir. Tabi ki bu cilt bakımını kendimizde yapabiliriz. Ama bir doktor ya da cilt bakımı uzmanından görüş alarak yapmamız daha faydalı olacaktır. Aslında en önemli unsur da cilt kuruluğunun meydana gelmesine neden olan sebeplerin önüne geçilmesi olmalıdır. Kısa duşlar, Kimyasallardan uzak durmak. Duştan çıktıktan sonra vücudumuzu nemlendirici kremler sürmeliyiz. Soğuk ve sıcak havalara dikkat etmeliyiz. Vücudumuzu aşırı güneş altında tutmamalıyız.

Kuru cilt bakımı, hastalık olarak ta karşımıza çıkar. Bu hastalara özel yağ içinde su emilisyonu denilen ve cildi daha çok nemli tutan ürünler kullanmalıdırlar. Cildimizin bizim dışa açılan kapımız olduğunu düşünürsek ve vücudumuzun çoğununda su olduğunu ilave edersek içimiz dışımızı yansıtmalıdır. Yani vücudumuz nemli ve parlak olmalıdır. Bu yüzden cilt hastalıları çok önemli ve dış görünüşümüzde kalıcı izler bırakacak sorunlar yaratabilir. Bu nedenle cildimize karşı daha özenli davranmalıyız.Çünkü bizim tek yaşayacağımız yer vücumuzdur. Eğer evin dışı güzel olmazsa o eve kimse girmek istemez. Hem de içerisi ne kadar güzel olsa da farketmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.