2014’ün En Moda Renkleri

2014-moda-renkler

 


Yazımızın başında sizlere neden 2014 renk trendleri için bahar veya kış gibi belli bir sezon belirtmediğimizi açıklamakistiyoruz. 2014 yılında her gün, her mevsim rengarenk geçecek. Yani yazın canlı, baharda pastel, kışın ise sakin renkler giyme durumu 2014 modası için söz konusu olmayacak. Hem şortlarda, hem ceketlerde, hem de mont ve kabanlarda oldukça farklı renk seçenekleri piyasaya çıkacak. Bu nedenle biz de yazımızda bu sene en çok tercih edilecek olan renklere genel olarak değinecek ve hangi rengi hangi sezonda giyeceğiniz konusundaki tercihi size bırakacağız.

Yeşil renk 2014 yılında moda renkler arasında tartışılmaz bir üstünlüğe sahip olacak. Ancak ton olarak yeşilin parlak ya da pastel tonları yerine doğala yakın yeşil tonları tercih edilecek. Zümrüt, ıhlamur ve yosun yeşili olarak adlandırılan tonlar ön plana çıkacak. Bu tarz tonlar hem günlük yaşamda, hem de özel gün ve gecelerde abiye kıyafetler üzerinde sıklıkla tercih edilecekler. Bunların dışında yeşilin kısaca toprak tonları olarak gruplayabileceğimiz türleri oldukça revaçta olacak. Bu renk modası özellikle elbise ve şortlara yüzeyi yeşil, üzeri ise çiçek veya dallarla desenlendirilmiş tasarımlar olarak yansıyacak.

2014 renk trendleri mavi rengi sevenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak. Özellikle deniz ve elektrik mavisi tonlarını sık sık göreceğiz. Deniz mavisi daha ziyade günlük giyimde kendine yer bulurken elektrik mavisini daha çok abiye elbiseler üzerinde göreceğiz.

2014 sokak modası içinde en çok rastlayacağımız rengin fuşya olacağını söyleyebiliriz. Pembe rengin açık tonları bu sezon az da olsa gözden düşerken mora çalan tonlar yükselişe geçecek. Kimi zaman çok gösterişli olduğu için kullanamadığımız çingene pembesi, fuşya, ametist gibi renkleri 2014’te rahatlıkla üzerimizde taşıyabileceğiz.

2014 yılında yükselişe geçecek renklerden sonuncusu ise turuncu. Sarı ve kırmızı renkler her zaman kullanılmakla birlikte popülerliklerini bir parça kaybederken turuncu renk ayakkabıdan çantaya, ojeden cekete kadar her türlü giyim eşyası üzerinde hakimiyetini ilan edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.