Twitter Yeni Tasarımı Sonrasında Değişen Özellikler

Twitter bir süredir test ettiği yeni tasarımını nihayet görücüye çıkardı.

Web ortamında sıklıkla eleştirilen twitter’in yeni tasarımı eskisine göre içeriklerin daha öne çıktığı şekilde dizayn edildi.


Ayrıca içeriklere eklenen fotoğraflar da linke tıklanmaksızın görüntülenebilir hale geldi. Mobil ortamda da uygulamasını yenileyen twitter, android işletim sistemleri cihazlar için google play store’da, ios içeren cihazlar ise app store üzerinden yeni twitter uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir.

Değişiklik daha çok web ortamındaki ön yüz üzerinde belirginleşse de, mobil ortamda da bir takım değişiklikler var.

twitter-yenitasarim

Profil bilgilerinin sol tarafta yer alması gerçekten iyi düşünülmüş. Böylece Twitter’ın web versiyonunda atılan tweet’lere bakmak için daha az scroll yeterli olacak. Artık kendi hesabınıza bakarken, sol menüde profil detay kutunuzu görebilecek ve buradan da yeni tweet girebileceksiniz. Daha geniş ve renklerin daha sade hale geldiği bu değişiklik şimdilik bütün kullancıılarda geçerli değil, ilerleyen günlerde tüm twitter kullanıcıları twitter’in bu yeni tasarımına geçmiş olacak.

Mobil ortamda yakaladığı başarıyı, aynı oranda web’e de geçirmek isteyen twitterin bu tasarım değişikliği şimdilik olumlu yorumlar alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.