Ne sitesi kurmalıyım? Hangi siteler para kazandırır?

ne sitesi kursam tutar

“Hangi tür siteler para kazandırır?”, “Ne sitesi açmalıyım?” gibi sorular bir çok internetle ilgili kişi tarafından merak edilmektedir. Uzmanlarımızın kaleminden son zamanların trend site fikirleri.

ne sitesi kursam tutar

Hemen hemen her eve internet girmesiyle beraber, önceleri çok az olan siteler, günümüzde oldukça yüksek artış göstermektedir. Bazıları hobi için açmakta, bazıları ise bu işten para kazanmayı amaçlamaktadır. Her ne olursa olsun, bir çok alanda aynı tür siteler olsa da, hepsi pazardaki belli bir paya sahip. Bu payı arttırmak ve marka olmak ise gerçekten büyük bir iş.


Yukarıdaki cümleleri bir çok kez duymuş olabilirsiniz. O yüzden bu tür cümlelerin yanı sıra, sizlere birkaç site fikri söyleyeceğim. Eğer düzenli, günü gününe site ile ilgilenir ve bunu uzun süre yaparsanız bu işten para kazanmamanız içten bile değil.

Öncelikle tek başınıza altından kalkamayacağınızı belirtmem gerekli.

1)      Her ne kadar çok fazla video sitesi olsa da, kendi tarzınızı yaratarak, seçici videolar yayınlayarak iyi bir video sitesi oluşturabilirsiniz. Her türden videoyu siteye eklemek yerine, son günlerin yükselişte olan, telif hakkı içermeyen videolar yayınlayabilirsiniz.

2)      Resim galerisi çokça aratılan siteler arasındadır. Ünlülerin, futbolcuların, illerin, ki iller çok fazla aratılmaktadır, kısacası aklınıza gelebilecek her türden resim galeri sitesi açabilirsiniz. Ama bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken yer, bir çok sitenin yayınladığı resimlerin yanı sıra, internette daha az bulunan fotoğraflar yayınlamaktır.

3)      Bazı yasal izinler alınmak gerekse de, kamera arkası görüntüleri her zaman dikkat çekmiştir. Ekranlarda izlenilen diziler, yarışmalar ve bir çok çekimin kamera arkası görüntüleri yoğunlukta merak edilen görüntülerdir.

4)      Eğer çok iyi bir çalışma yürütüp, iyi bir ekiple tüm illerdeki yurtları, apartları listeleyebilir ve bunu sisteme aktarabilirseniz, hatrı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Hem Google Adsense (Google reklamları) hem de apart/yurtlardan para kazanabilirsiniz. Size yıllık belirli bir ücret ödeyen apart en üst sırada  yer alır. İl il, ilçe ilçe tüm apart ve yurtları bulabilir ve bunları düzenli bir şekilde girebilirseniz, sitenin arama motorlarında da yükselecektir.

Şimdilik bu kadar örnek verebilmekteyiz. Eğer sitemizi güncel olarak takip ederseniz, çok fazla duymadığınız ama büyük getirisi olacak Türkiye çapında yankı uyandıracak site fikirlerini bulabilirsiniz. Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.