Apple Iphone 4S İçin IOS 6.1.1. Güncellenmesi Yayınlandı

ios

Apple’ın, geçtiğimiz ocak ayında yayınladığını duyurduğuIOS 6.1 güncellemesinin Iphone 4S’ler için birçok sorunu beraberinde getirdiği geçtiğimiz günlerde kamuoyunu oldukça meşgul etmişti. Bu durum uluslararası çevrelerde de tartışılmış ve IOS’un söz konusu bu güncellenmesinin yüklenmemesi yönünde dünya genelinde büyük çaplı kampanyalar başlatılmıştı.

ios


Bunun üzerine Apple yeni güncellemeyi yayınlamak için elini hızlandırmak durumunda kalmıştı. 6.1 güncellemesinin beraberinde gelen hücresel bağlantı ve güvenlik sorunlarını düzenlemek adına IOS 6.1.1 Beta sürümünü hazırlayan şirket tek bir değişiklik barındıran 23 MB’lik bu güncellemenin iTunes üzerinden ya da Wi-fi ile elde edilebileceğini duyurdu.  Bu iki yöntemle IOS 6.1.1 güncellenmesinin yüklenmesi ise oldukça kolay. Ancak şunu belirtmek gerek ki operatörlerin internet bağlantılarını kullanarak bu güncellemeyi gerçekleştirmek ne yazık ki mümkün değil.

Daha önce de belirtildiği gibi yeni sürüm ile güvenlik sorunlarının ve hücresel bağlantılardaki sorunların çözüme kavuşturulması bekleniyor. IOS 6.1 yazılımı ile aşırı pil tüketiminin gerçekleştiği yönündeki yorumlara yönelik sorunlara da cevap getirilmezken bu sürümde gelmesi beklenen harita güncellemesinin ise bir sonraki sürüm olan IOS 6.2’ye kaldığını söyleyebiliriz.

Bu arada 6.1.1 güncellenmesinin sadece Iphone 4S ile sınırlı kalacağı da gelen söylentiler arasında. Bunun arkasında yatan nedenin ise IOS 6.1 sürümünün sadece Iphone 4S’ler için sorun teşkil etmesi gösteriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.