Webmaster:Organik Hit ne demektir?Organik arama sonuçları(organic search results)

organik_hit

Webmaster:Organik Hit ne demektir?Organik arama sonuçları(organic search results)

Bir web sitesine ziyaretçi gelmesinin pek çok yolu vardır,

kimi web sitesinin bir arkadaşından duymuş, bir reklamdan etkilenmiştir veya site bir marka haline gelmiştir tarayıcı ilk açıldığında sitenin adres adres çubuğuna yazılır ve web sitesi ziyaret edilir.


Bu tarz yapılan ziyaretler organic olarak değerlendirilmez, organik hit ; sitenize arama motorlarından gelen ziyaretçilerin sağladığı trafiktir.

Google, yandex, yahoo, bing gibi arama motorları üzerinden sitenizi bulan, sitenizi ziyaret edilen ziyaretçiler organik ziyaretçiler olarak adlandırılır. Organic hit sağlayabilmek için sitenizi arama motoruyla uyumlu hale getirmelisiniz. Bunun için Search Engine Optimizastion(seo) adı verilen yöntemler kullanılır. Sitenizi arama motoruyla ne kadar uyumlu hale getirirseniz, ziyaretçi sayınız(hitiniz) de bir o kadar artacaktır.

Dizi İzle Organik hit için en çok ağırlık verilmesi gereken ise Google Seo’dur, şu anki arama motoru pazarının yüzde 92’sini elinde bulundan google için çok çeşitli seo teknikleri vardır, seo teknikleri detaylı anlatılması gereken bir konu.

“Webmaster:Organik Hit ne demektir?Organik arama sonuçları(organic search results)” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.