Kadınlar için!En iyi makyaj önerileri, en iyi makyaj için yapılması gerekenler

Bu yazımızda da kadınlara makyaj yapmanın inceliklerini anlatacağız;Herşeyden önce ellerinizi yıkayın.Ayrıca unutmamak gerekir ki krem veya diğer güzellik malzemelerinizi kullanırken özellikle küçük plastik veya cam kavanozlarda olanları parmaklarınızı kullanmamanız gereklidir , bunun için küçük bir spatula edinin ve her defasında ucunu iyice temizleyin böylece hem güzellik ürünlerinizin ömrünü artıracak hem de parmaklarınızdan bulaşabilecek bakterilerin kavanozun içinde çoğalmasını engellemiş olacaksınız.

Ve unutmayın makyajda canlı renkler kullanabilirsiniz : ama hafif dokunuşlarla bu renkler cildinizde şahane görünür, koyu ve yoğun sürdüğünüzdeyse artık güzelliğiniz değil makyaj ürünlerinin renkleri dikkat çeker.


Makyajınızı yaparken hangi rimeli sürmüş olursanız olun eğer giydiğiniz kıyafetin renginde bir rimeliniz varsa  bu rimeli gözbebeği hizasında üst gözkapağındaki kirpiklerinize sadece alttan dokundurun ,gizli bir uyum yaratırsınız.

Bir diğer nokta da yüz makyajınızda eğer gözlerinize belirginlik vermiş ve onları vurgulamışsanız dudak makyajınızı çok ağır yapmayın veya dudaklarınızı ön plana çıkartmış iseniz göz makyajınızı hafif yapın.

Altın ,gümüş,metalik simli ürünleri   eğer cildiniz iyi nemlendirilmiş ve bakımlıysa gündüz de kullanabilirsiniz ,aksi halde onları akşam makyajı için ayırın .

Herşeyden önce makyaj yaparken kesinlikle abartı olmayın, unutmayın fazla makyaj gerçek amacının dışına çıkıp çevrenizdeki insanların bir boya küpüne bakıyor gibi olmasına sebebiyet verebilir.

azı karar,çoğu zarardır…

“Kadınlar için!En iyi makyaj önerileri, en iyi makyaj için yapılması gerekenler” için 2 yorum

  1. bazı yüz hatlarını nasıl küçük gösterebiliriz???? mesela gözü yada burnu nasıl küçük göstermek için nasıl makyj uygulamalıyız???

  2. ay cok guzel oneriler bayildim valla ben makyaj yapmayi bu siteden ogrendim herkese tavsiye ediyorum tesekkurler gercekportal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.