Barselona Real Madrid 29 Kasım 2010, El Clasico, 5-0, Mourinho-Maç Detayları Barcelona

“Hak edilmiş bir galibiyetti. Her zaman Barcelona’nın tamamlanmış bir ürün olduğunu söyledim. Real Madrid ise bugüne kadar çok iyi oynasa da tamamlanmış bir ürün olmadığını söyledim. Bu sonuç iyi oyuna bir mükafat olurken, kötü oyuna ise bir ceza oldu. Bu galibiyeti yorumlamak kolay. Ayrıca sindirilecek bir netice. Bazen zor sindirilecek maçlar oynarsınız ama bu kolay sindirilecek bir sonuç. Tabii ki kaybetmeyi istemezsiniz ama bu yenilgiyi sindirmemiz kolay olacak”.

İşte Mourinho’nun 5-0 sözleri!

Ezeli rakibi Barcelona’ya 5-0 kaybeden Real Madrid’de dünyanın açıklamalarını merakla beklediği isim olan Jose Mourinho şunları kaydetti..“Hak edilmiş bir galibiyetti. Her zaman Barcelona’nın tamamlanmış bir ürün olduğunu söyledim. Real Madrid ise bugüne kadar çok iyi oynasa da tamamlanmış bir ürün olmadığını söyledim. Bu sonuç iyi oyuna bir mükafat olurken, kötü oyuna ise bir ceza oldu. Bu galibiyeti yorumlamak kolay. Ayrıca sindirilecek bir netice. Bazen zor sindirilecek maçlar oynarsınız ama bu kolay sindirilecek bir sonuç. Tabii ki kaybetmeyi istemezsiniz ama bu yenilgiyi sindirmemiz kolay olacak”.

“Ben büyün oyuncularımla maç sonunda 1 dakikalık bir konuşma yaptım. Şampiyonluk şansımızın, sezonun bitmediğini, kim bilir belki de tekrar bu noktaya gelebileceğimizi söyledim. Geçen sene Inter mağlubiyetinden sonra buradan biz Şampiyonlar Ligi finaline çıktık. Buradan geri gelmeyeceğimizi kim söyleyebilir? Önemli maçları kazandığınız zaman ağlamak için sebebinz vardır; mutlukluktan ağlarsınız. Bugünkü gibi 5 gol yerseniz ağlayamazınız. Bir sonraki maç için çalışmalısınız. Ben önümüzdeki maçın cumartesi değil, yarın oynanmasını isterdim.”


“Açıkçası çok basit goller yedik, pozisyonlara dikkat ederseniz bu iki gol bizim suçumuzdu. 2-0 geride giderken ve karşı hücumlar çok etkiliyken iki şey düşünürsünüz. Ya 2-0’da kalırım dersiniz, ya da daha çok karşı hücuma çıkacağım dersiniz. Barça çok iyi bir maç çıkardı. İyi oynadıklarını söylemekte haklılar. Ben ise kendi takımımla ilgileneceğim. Bugüne kadar iyi oynadılar, bugün kötüydüler. Cumartesi günü, bunun tarihi bir olumsuz sonuç olduğunu göstererek yola devam edeceğiz”.

“Yedek kulübesindeyken kaybettiğinizi farketmiş olabilirsiniz. Bu riskli bir maç. Ben devre arasında takımıma yardım etmeye çalıştım. Maç 3. golden sonra bitmişti ve istediğim şey takımımın dengesini kaybetmemesi ve güzel şekilde ilerlemesiydi. Ancak bazen durumu değiştirememekten ötürü kötü hissediyorusunuz”.
“Çok fazla hayal kırıklığına uğardım. Daha çok beklenti içindeydim. Daha fazlasını bekliyordum ancak maç sona erdi ve bugün için yapacak başka bir şeyimiz yok. Yarından sonra ise yapacak çok şeyimiz var. Yine idman yapaağız, diğer maçımızı bekleyeceğiz, 2 puan fark var ve yola devam edeceğimizin farkıdanyız”.

“Barselona Real Madrid 29 Kasım 2010, El Clasico, 5-0, Mourinho-Maç Detayları Barcelona” için 1 yorum

  1. burda herkes mourinho ve real madrid aLeyhtarLığı yapmaya başLamış ama siz madridin ne oLduğunu tam oLarak kavrayamamışsınız sanırım mourinho ve perez bu maçın intikamını aLıcakLar devre arası khedira bu takımdan yoLLanmaLı hiç bir artısını görmedim soL beke garreth baLe aLınsın arbeLoa yoLLansın benzema gidebiLir ama bir forvet şart di marianında kendisini topLaması Lazım 2.yarı kakada düzeLince reaL harika oLucak sizde bu LafLarınızı yutmak zorunda kaLıcaksınız..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.