CHP Genel Sekreteri Önder Sav, görevini Süheyl Batum`a devretti.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, görevini Süheyl Batum`a devretti.

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav ile yeni genel sekreter Süheyl Batum arasındaki devir teslim töreni, bir süre önce yaşanan gerginliklerden uzak ve dayanışma ortamı yaratma çabaları içinde gerçekleşti.
Sav, devir-teslim törenindeki konuşmasına, “sevgili arkadaşlarım, dostlarım, çok sevgili dostum, arkadaşım, kardeşim sayın Süheyl Batum“ hitabıyla başladı.
Bugünün kendisi için yaşamındaki en önemli, anlamlı ve onurlu günlerden biri olduğunu belirten Sav, 10 yıl 28 gün aralıksız sürdürdüğü CHP Genel Sekreterliği görevini Süheyl Batum`a devrettiğini ifade etti.
Sav, devir teslim törenini geçtiğimiz Cuma günü yapmayı planladıklarını ancak programların yoğun olması ve araya hafta sonunun girmesi nedeniyle törenin bugüne kaldığını dile getirerek, “Bu odada benim çok sıkıntılı, sevinçli, onurlu günlerim geçti. Çok sayıdaki dostumuzla, CHP örgütüyle, CHP ailesiyle burada sevinçleri bölüştük, kimi zaman seçimlerin yarattığı hüznü bölüştük. O nedenle bu odanın benim özel ve siyasi yaşamımda çok anlamlı bir yeri var“ dedi.
Zaman zaman bazı medya organlarında pek çok eleştiriye muhatap olduğunu anlatan Sav, “Dostlarımın öfkesini çekecek kadar sabırlı davranmayı önemsedim. Partinin çıkarı için, partinin dışa dönük görüntüsünün aksamaması, zedelenmemesi için pek çok şeyi görmezlikten geldim, hoş görüyle karşıladım“ diye konuştu


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.