12 Kasım 2010 Pomem Mülakat Sonuçları – Başarı Listesinin Düzenlenmesi

6 Kasım itibariyle son bulan pomem mülakatları sona erdi ve pomem adayları türkiye sıralamaları ve genel sonuclar için 12 kasımı heyecanla beklemekte. 3 aşamada gerçekleştirilen pomem mülakatı ( saglik, sözlü mülakat, fiziksel yeterlilik) yerini türkiye siralamalarinin ve puanlamalarin hesaplanip aciklanacagi 12 kasım a birakti.

6 Kasım itibariyle son bulan pomem mülakatları sona erdi ve pomem adayları türkiye sıralamaları ve genel sonuclar için 12 kasımı heyecanla beklemekte.  3 aşamada gerçekleştirilen pomem mülakatı ( saglik, sözlü mülakat, fiziksel yeterlilik) yerini türkiye siralamalarinin ve puanlamalarin hesaplanip aciklanacagi 12 kasım a birakti.


Başarı Listesinin Düzenlenmesi

Genel Müdürlükçe ilan edilen sayıda POMEM’lere öğrenci alınır. Alınacak öğrencilerin başarı listesi, KPSS puanı ile değerlendirme ve fizikî yeterlik puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve bayan olmak üzere ayrı ayrı başarı sıralaması yapılır. Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir. Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.