Olmamış Hacı

Mahsun Kırmızıgül’ün ‘New York’ta Beş Minare’si, ‘Acıların Çocuğu’ küçük Emrah filmleriyle Hollywood polisiyesi arasında, kısacık bir öykünün uzamış da uzamış hikayesi.

Mahsun Kırmızıgül’ün ‘New York’ta Beş Minare’si, ‘Acıların Çocuğu’ küçük Emrah filmleriyle Hollywood polisiyesi arasında, kısacık bir öykünün uzamış da uzamış hikayesi.
Mahsun Kırmızıgül’ün New York’ta Beş Minare’ filminin Kanyon’daki galası hayli kalabalıktı. Sinan Çetin,Yılmaz Erdoğan ve arkadaşları, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve korumaları, Nurseli İdiz, Özcan Deniz, Issız Adam Cemal Hünal, Orhan Gencebay, filmin başrol oyuncusu Haluk Bilginer ve daha çok pek çok ünlünün katıldığı galada Türk basınının değerli temsilcileri de tekmili birden takım elbiseleri ile hazır ve nazırdılar. Mahsun Kırmızıgül’ün galada özellikle siyah giyinilmesi isteği, mavimsi ceket sahibi Fehmi Koru haricinde genelde yerine getirilmişti. Basın camiasından pek çok ünlü bir araya gelince “Sen yandaşsın git orada dur” tadında espriler de yapılıyordu ahali arasında. Filmi izledikten, Kırmızıgül’ün hoşgörü mesaj bombardımanına maruz kaldıktan sonra “Acaba utanmışlar mıdır bu yandaş olmak ve olmamak şakalarından?” diye düşünüyor insan. Lakin öyle görünüyordu ki mesajlar bir kulaktan girdi, diğer kulaktan filmin aksiyon sahneleri hızınca çıktı gitti. Film çıkışı yanıma yanaşan yüzde 42’nin temsilcisi bir beyefendi ve eşi, filmin ‘Güneşi Gördüm’ kadar tutmayacağını belirtenler arasına katıldıktan sonra, “Yüzde 58 beğenir ama” diye görüşlerini beyan ettiler mesela. Tam o sırada Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in görüşlerini alıyordum. Bakan “Güzel” dedi ama biraz düşünceliydi bunu söylerken. “Emin değil gibisiniz” tespitimden sonra “mahalli düzeyde” ile başlayan bir cümle kurdu lakin devamını getiremeden koruma ordusunun arasına karıştı. Yüzde 42 çifti ile mahalli düzeyden ne kast ettiğini tartıştık ama çözemedik.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.