saç boyaları

kadınların en büyük problemidir saç boyası seçimi, kuaförde saç boyatan kadınlardan fazladır evde kendi saçını boyayanlar.. kuafördeki boyalara da pek güvenmemek lazım aslında en iyisi gidip saçımıza uygun kaliteli boyayı alıp kuaföre gidip aldığımız boyayı verip saçımızı boyatmaktır.

peki saç boyası ne olmalı ?


öncelikle ev tipi değil profesyonel kuaför boyası alınmalı, yani şu kutuda satılan üstünde ne renk olduğu belirli olan, ambalajı cazip olan ev boyalarının amonyak oranı fazladır, onun yerine tipte satılan boyaları tercih etmeniz gerekir. marka olarak, akla ilk gelen loreal’dir, gerçektende saçı besler ve dökmez, igora bu konuda bir alt kategoride kalır, tabi bu boyaların fiyatları yaklaşık 15 ytl. piyasa da 4 ytl’ye de boya var ama saçınıza önem veriyorsanız saçınız için en iyisini almanız gerekir.bunun yanı sıra organik boyalarda var, onları da iyice araştırıp kullanmak gereklidir, başkasına iyi gelen bir boya size yaramayabilir.

bir husus daha var ki hangi marka olursa olsun bakır-kızıl tonları 2 hafta içerisinde akar, ortaya garip bir renk çıkar, sürekli boyamak gerekir.kızıldan dönmekte zordur, ancak koyu kestaneye boyayarak saçınızın rengini çevirebilirsiniz o da tek seferde tutmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.