adalet bakanlığı eleman ilanı:adalet bakanlığı 13000 memur alıyor

Son günlerde gündemi çok sık meşgul eden adalet bakanlığı eleman alımına ilişkin ilan yayınlandı.Bu ilana göre,Adalet Bakanlığına, Haziran ve Temmuz ile Ekim ve Kasım aylarında 6.000 sözleşmeli personel alınacaktır. Bunun dışında yine bu yıl Ekim ve Kasım aylarında da 3.000 zabıt katibi ve 3.000 infaz koruma memuru olmak üzere 6.000. toplamda ise 12 bin zabıt katibi ve infaz koruma memuru, bin 300 de kadrolu personel personel alınacak.

Buna göre basın bülteninin devamında ise


Sözleşmeli personel alımında ve açıktan atamalarda, daha önce memur alımlarında uygulanan sistem uygulanacak ve personel ihtiyacı bulunan illerdeki Adalet Komisyonlarınca sınavlar yapılacaktır. Bu sınavlara, 2008 KPSS sınavının ilgili puan türünde 70 ve üzerinde puan alan adaylar başvurabilecektir. Zabıt katipliği ve infaz koruma memurluğu için aranan genel ve özel şartlar yapılacak ilanlarda belirtilecektir.

Personel alımına ilişkin başvuru şartları, yerleri ve tarihleri hakkındaki ayrıntılı bilgiler, en kısa sürede Adalet Bakanlığının “www.adalet.gov.tr” adresli web sayfasında yer verilecek ilanlarla duyurulacaktır.

Bu alımı takip etmek isteyenlerin sık sık adalet bakanlığının resmi web sayfasına göz atmasında fayda var…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.