cep telefonuyla görüşme ucuzluyor,ara bağlantı ücretlerinde indirime gidildi

Cep telefonuyla rakip bir operatörü aramak artık yüzde 30 ucuzlucak.

Btk nın çağrı sonlandırma ücretinde indirime gidilmesi kararını almasından sonra kendi operatörünüzden başka bir gsm i aramak nihayet ucuzluyor.


Konuyla ilişkin avea ve vodafone ise şu açıklamaları yaptı.

Operatörlerin ara bağlantı ücretlerindeki düşüşü uygulamayı ilan ettiklerinde aralarından birinin, bu konuda anlaşmayınca kendilerine başvurduğunu hatırlatan Acarer, “Kendi aralarında anlaşsalar da, bize de başvursalar her şekilde bir indirim olacak. Arabağlantı ücretleri düşmeye devam edecek ve maliyetine kadar gelecek ama bunun ne kadar sürede olacağını bilmiyoruz” diye konuştu.

Avea CEO’su Cüneyt Türktan da “BTK’nın bu kararı doğrultusunda sağlanacak daha adil bir rekabet ortamında, abonelerimize ’Her Yöne Sınırsız’ tarifemizde olduğu gibi, tüm işletmecileri uygun fiyata arayabilecekleri çok cazip tarifeler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Vodafone: Ara bağlantı ücretleri zaten düşüktü

VODAFONE Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Sektörün asıl sorunu, ara bağlantı ücretlerinin yüksekliğinden çok, şebeke içi-şebeke dışı arasındaki fiyat farkının çok yüksek oluşudur. Türkiye zaten Avrupa ülkeleri arasında en düşük ara bağlantı ücretini uygulayan ülkedir. Ara bağlantı ücretlerinin daha da düşürülmesi, sağlıklı rekabet için tek başına anlamlı değildir” dedi.

“cep telefonuyla görüşme ucuzluyor,ara bağlantı ücretlerinde indirime gidildi” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.